پاکستان: ایران و عربستان مایل به دنبال کردن دیپلماسی هستند

به گزارش مجله بابلسر، وزیر خارجه پاکستان گفت: ایران و عربستان تمایل خود به حل مسائل و اختلاف نظرها به وسیله دیپلماسی را اعلام کردند.

پاکستان: ایران و عربستان مایل به دنبال کردن دیپلماسی هستند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان مجله بابلسر، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان گفت: بعد از سفر عمران خان به ایران و عربستان ، این دو کشور تمایل خود برای حل مسائل پیش آمده به وسیله تبادل نظر و دیپلماسی را اعلام نمودند.

به نوشته آسوشیتدپرس، قریشی افزود: بعد از سفر عمران خان به تهران و ریاض، رهبران دو کشور ایران و عربستان اعلام نمودند که تمایل دارند مسائل و اختلاف نظرها را به وسیله دیپلماسی حل و فصل نمایند.

بعد از شدت دریافت تنش میان ایران و عربستان، عمران خان اعلام نمود که به هدف میانجی میان به دو کشور سفر خواهد نمود.

عمران خان نخست وزیر پاکستان چند روز قبل ابتدا به ایران سفر کرد و در این سفر با مقامات ارشد ایران از جمله حسن روحانی رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

عمران خان در دیدار روحانی با اشاره به علاقه مندی کشورش برای گسترش مناسبات میان دو کشور، از دولت ایران به دلیل حمایت ها از مردم کشمیر قدردانی کرد.

عمران خان همچنین گفت که دلیل اصلی سفر وی به تهران این است که کشورش علاقه مند به بروز درگیری جدید در منطقه نیست، چرا که پاکستان طی 15 سال گذشته از این درگیری رنج برده و 70 هزار تلفات را علیه تروریسم دادیم و مردم افغانستان و سوریه هنوز از تبعات تروریسم رنج می برند و نمی خواهیم شاهد درگیری دیگر در منطقه باشیم.

وی با بیان اینکه نباید هیچگونه درگیری بین ایران و عربستان ایجاد گردد چرا که تبعات این موضوع نه تنها این دو کشور، بلکه کل کشورهای منطقه را تحت تأثیر قرار می دهد، گفت: معتقدیم می توان به وسیله تبادل نظر و مذاکره اختلافات را حل و فصل کرد.

عمران خان با اشاره به سفر خود به عربستان در روز سه شنبه هفته جاری، گفت: در جریان این سفر نیز به ابتکارات پاکستان در مورد صلح و ثبات و انتها اختلاف و تنش تأکید خواهم کرد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 92

به "پاکستان: ایران و عربستان مایل به دنبال کردن دیپلماسی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان: ایران و عربستان مایل به دنبال کردن دیپلماسی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید