مجلس افغانستان: کمیسیون انتخابات ثابت کند که عملکرد شفاف دارد

به گزارش مجله بابلسر، رئیس مجلس افغانستان با اشاره به تظاهرات حامیان عبدالله رئیس اجرایی این کشور گفت که کمیسیون انتخابات باید به مردم ثابت کند که اهل خیانت نیست و عملکرد شفاف دارد.

مجلس افغانستان: کمیسیون انتخابات ثابت کند که عملکرد شفاف دارد

به گزارش دفتر منطقه ­ای مجله بابلسر، میر رحمان رحمانی رئیس مجلس افغانستان گفت: اعتراضات تیم ثبات و همگرایی در برابر تصمیم های کمیسیون انتخابات باید برای همه ما یک زنگ خطر جدی باشد.

وی تاکید کرد که کمیسیون انتخابات افغانستان باید به مردم ثابت کند که اهل خیانت نیست و عملکرد شفاف دارد.

طلوع نیوز نیز گزارش داد که شیر محمد آخندزاده یکی از کنندگان مجلس افغانستان نیز گفته که افراد متقلب باید به عنوان خائن معرفی شوند.

شهناز غوثی دیگر کننده مجلس افغانستان نیز تاکید کرده است که [کمیسیون] نتایج ابتدایی واقعی مردم را اعلام کند و بیش از این نیز آنها را در فضای ناامن و مبهم قرار ندهد.

شماری از کنندگان مجلس افغانستان نیز ضمن متهم کردن کمیسیون انتخابات این کشور به ناکامی در مسئولیت­ هایش، تاکید کردند، کسانی که فرایند انتخابات را با جعل و تقلب بدنام کرده­ اند باید تحت­ پیگرد قرار گیرند.

اخنلاف تیم ثبات و همگرایی با کمیسیون انتخابات افغانستان به دلیل بازشماری حدود 300 هزار رای غیربیومتریک و مخدوش در فرایند بازشماری آرا افزایش یافته است.

رهبران و حامیان این تیم انتخاباتی درخواست باطل شدن این آرا را دارند و کمیسیون انتخابات افغانستان را متهم می­ کنند که تحت فشار تیم حاکم قصد مشروعیت بخشیدن به این آرا را دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 196

به "مجلس افغانستان: کمیسیون انتخابات ثابت کند که عملکرد شفاف دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس افغانستان: کمیسیون انتخابات ثابت کند که عملکرد شفاف دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید