وزیر نفت: کشتی توقیف شده از سوی آمریکا برای ایران نیست

به گزارش مجله بابلسر، بیژن نامدار زنگنه توضیحاتی درباره ادعای آمریکا مبنی بر توقیف کشتی های نفتکش ایرانی ارائه کرد.

وزیر نفت: کشتی توقیف شده از سوی آمریکا برای ایران نیست

به گزارش گروه اقتصادی مجله بابلسر، وزیر نفت امروز در حاشیه حضور خود در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جمع مجله بابلسر، گفت: در این جلسه درباره اوراق اقتصادی اسلامی که برای طرح های نفت براساس تبصره 5 قانون بودجه قرار است منتشر گردد، توضیحاتی ارائه شد و در این مورد دیوان محاسبات و سازمان بورس و انرژی توضیحاتی را ارائه کردند و نمایندگان مجلس هم سوالات خود را مطرح کردند.

وی اضافه نمود: یکی از موارد مورد آنالیز توسط کمیته فقهی بورس و شورای عالی بورس بحث معاملات سلف موازی استاندارد بود که جزو اوراق اقتصادی اسلامی تعریف می گردد و البته انواع و اقسامی دارد.

زنگنه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اوراق سلف چه زمانی عرضه می گردد، اظهار کرد: فکر می کنم امروز این موضوع معین تکلیف گردد، دوستان به دنبال حل مشکل هستند تا ابهامی وجود نداشته باشد. برداشت من این است که همه اعضای کمیسیون دنبال این بودند که به حوزه نفت یاری نمایند که بدون ایجاد مسئله ای این اوراق هرچه زودتر منتشر گردد.

وزیر نفت اضافه نمود: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نظرات خود را پس از آنالیز و مشورت اعلام می نماید، اما نظر آن ها را مثبت دیدم.

وی در واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر توقیف کشتی های نفتکش ایرانی، گفت: نه کشتی و نه محموله ها متعلق به ایران نیست، بلکه این محموله ها شامل بنزین فروخته شده ایران به ونزوئلا بوده است. آمریکا به دنبال تهیه یک پیروزی برای خود است، نه کشتی و نه محموله ها متعلق به ایران نبوده است.

زنگنه تاکید نمود: این محموله ها شامل بنزین ایران بوده که به صورت فوب به ونزوئلا فروخته شده بود، آمریکا نه اموال جمهوری اسلامی ایران، بلکه اموال ونزوئلا را توقیف نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 808

به "وزیر نفت: کشتی توقیف شده از سوی آمریکا برای ایران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت: کشتی توقیف شده از سوی آمریکا برای ایران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید