وزیر بهداشت: 6 هزار تخت به مراکز درمانی کشور اضافه می گردد

به گزارش مجله بابلسر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طی سال های گذشته حداکثر تخت بیمارستانی در سال 4 هزار و 500 مورد بوده که افزایش تعداد تخت ها سال جاری به حدود دو برابر و در سال آینده 6 هزار تخت به مراکز درمانی کشور اضافه می گردد.

وزیر بهداشت: 6 هزار تخت به مراکز درمانی کشور اضافه می گردد

به گزارش گروه اجتماعی مجله بابلسر، سعید نمکی امشب در مراسم بهره برداری از هفت طرح بهداشتی و درمانی با بیان اینکه در امسال با وجود مسائل مالی و کمبود منابع به یاری خدا، برکت خون شهدا و یاری خیران نظام سلامت 8 هزار و 100 تخت بیمارستانی به مراکز درمانی کشور اضافه می گردد، اظهار کرد: طی سال های گذشته حداکثر تخت بیمارستانی در سال 4 هزار و 500 مورد بوده که افزایش تعداد تخت ها امسال به حدود دو برابر و در سال آینده 6 هزار تخت به مراکز درمانی کشور اضافه می گردد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نگاه دولت به حوزه بهداشت و درمان، اضافه کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید تا انتها سال گذشته با اولویت مناطق محروم 27 هزار تخت به تخت های بیمارستانی کشور اضافه شد.

وی بیان نمود: دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت بستر لازم را برای کاهش پرداختی مردم و توسعه زیرساخت های سلامت در مناطق کمتر توسعه یافته، برداشته است.

نمکی با بیان اینکه در گام دوم طرح تحول نظام سلامت حرکت جدید شروع تقدم پیشگیری بر درمان و تقدم درمان سرپایی بر بستری شروع شده است، گفت: یکی از اولویت های وزارت بهداشت، بیماری های غیرواگیر است که در این راستا امسال طرح ملی کنترل فشار خون اجرا شد که 30 میلیون و 600 هزار نفر افراد بین 30 تا 70 سال به مراکز مراجعه کردند و فشار خون آن ها کنترل شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه پرونده الکترونیک سلامت تکلیفی برجامانده از برنامه های پنجم و ششم توسعه را در امسال مستقر کرد، اضافه کرد: گام های بعدی آن برای استقرار سیستم ارجاع پزشک خانواده برداشته شده است.

وی بیان نمود: برای اجتماعی کردن نظام سلامت و جامع محور کردن آموزش پزشکی، طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در درون خانواده تعریف شده است.

7 طرح بهداشتی و درمانی در سبزوار به بهره برداری رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز در مورد پروژه های افتتاح شده گفت: محل زیست پزشک مرکز خدمات جامع سلامت جغتای با زیربنای 110 مترمربع و اعتبار 2 میلیارد و 300 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

علیرضا مسلم اضافه کرد: خانه بهداشت احمدآباد ملک با زیربنای 90 مترمربع و اعتبار یک میلیارد و 900 میلیون ریال و مرکز خدمات جامع سلامت شهری کوشک با زیربنای یک هزار و 100 مترمربع و اعتباری بالغ 28 میلیارد ریال افتتاح شد.

وی توضیح داد: همچنین محل زیست پزشک مرکز خدمات جامع سلامت خوشاب با زیربنای 110 مترمربع و اعتبار 2 میلیارد و 300 میلیون ریال و مرکز خدمات جامع سلامت محمدآباد گَفت با زیربنای 110 مترمربع و مجموع اعتبار 2 میلیارد و 300 میلیون ریال راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ادامه داد: مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی حکم آباد نیز با زیربنای یک هزار مترمربع با هزینه 24 میلیارد ریال مورد بهره برداری نهاده شد.

مسلم توضیح داد: پایگاه اورژانس جاده ای چشام داورزن نیز با مشارکت خیران نیک اندیش با زیربنای 100 مترمربع و اعتباری چهار میلیارد و 200 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 221

به "وزیر بهداشت: 6 هزار تخت به مراکز درمانی کشور اضافه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: 6 هزار تخت به مراکز درمانی کشور اضافه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید