وزیر بهداشت: 10 میلیون ایرانی زیر پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند

به گزارش مجله بابلسر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اجباری شدن بیمه سلامت در آینده نزدیک گفت: با اجرای این طرح 10 میلیون نفر از مردم کشور زیر پوشش قرار می گیرند.

وزیر بهداشت: 10 میلیون ایرانی زیر پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند

به گزارش گروه اجتماعی مجله بابلسر، به نقل از وب دا، سعید نمکی با اشاره به اجباری شدن بیمه سلامت در آینده نزدیک اظهار کرد: با اجرای این طرح 10 میلیون نفر از مردم کشور زیر پوشش قرار می گیرند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرای این برنامه را یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید بیان کرد و گفت: بر اساس این طرح افرادی که درآمد آن ها تا 40 درصد حداقل حقوق و دستمزد است به صورت رایگان و از محل اعتبارات دولتی، افرادی که50 تا 100 درصد حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می نمایند با حمایت 50 درصدی دولت و دیگر افراد با هزینه خود بیمه سلامت می شوند.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه دولت تمامی مردم ایران باید زیر پوشش بیمه قرار بگیرند و این امر گام مهمی در راستای عدالت در سلامت محسوب می گردد.

نمکی با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت توضیح داد: کاهش پرداخت بیماران، ماندگاری طبیب در مناطق محروم و رسیدگی به بیماران صعب العلاج از جمله بسته هایی است که با بازنگری های جدید در خدمت بیشتر به مردم قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 126

به "وزیر بهداشت: 10 میلیون ایرانی زیر پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: 10 میلیون ایرانی زیر پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید