واکنش کردهای سوریه به تصمیم ترامپ درباره ترکیه

به گزارش مجله بابلسر، ایسنا نوشت: مسئول روابط عمومی در نیروهای سوریه دموکراتیک بیان کرد که تهدیدات آمریکا به اعمال تحریم های مالی علیه ترکیه هرگز موجب توقف عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه نخواهد شد.

واکنش کردهای سوریه به تصمیم ترامپ درباره ترکیه

به گزارش روزنامه رأی الیوم، ریدور خلیل، مسئول روابط عمومی در نیروهای سوریه دموکراتیک(قسد) در کنفرانس مطبوعاتی در شهر قامشلی در حومه شمال شرقی حسکه گفت: مواضع سیاسی و محکومیت حمله ترکیه و طرح تحریم مالی آنکارا هرگز موجب توقف عملیات ترکیه و جنایت هایش علیه غیرنظامیان نخواهد شد و در درازمدت ممکن است تأثیراتی داشته باشد اما در کوتاه مدت تأثیری نخواهد داشت.

این مسئول گفت: ما به تمامی توافق ها و تعهدات پایبند بودیم. هم پیمانان ما ضمانت دادند که از ما حمایت نمایند اما ناگهان بدون هیچ هشدار قبلی با خارج کردن نیروهایشان از مرزهای ترکیه از ما دست کشیدند. آن ها با این کار از پشت به ما خنجر زدند.

وی از مواضع بعضی کشورها که از کردها در برابر حمله ترکیه حمایت کردند، قدردانی کرد.

وی گفت: حمله ترکیه باعث ظهور مجدد داعش و افزایش فعالیت هایش در قامشلی، حسکه و بقیه مناطق شده است. ما همچنان با ائتلاف برای مبارزه با داعش همکاری می کنیم و درحال حاضر در دو جبهه می جنگیم جبهه جنگ با ترکیه و جبهه جنگ با داعش.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 79

به "واکنش کردهای سوریه به تصمیم ترامپ درباره ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کردهای سوریه به تصمیم ترامپ درباره ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید