واکنش طالبان به تصویب بودجه آمریکا برای صلح افغانستان

به گزارش مجله بابلسر، دفتر سیاسی طالبان در قطر در واکنش به بودجه 15 میلیون دلاری آمریکا برای صلح در افغانستان تاکید نمود که این اقدام با هدف تشویش اذهان اجرا شده است.

واکنش طالبان به تصویب بودجه آمریکا برای صلح افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای مجله بابلسر، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر به تصویب بودجه 15 میلیون دلاری آمریکا برای مذاکرات صلح افغانستان واکنش نشان داد.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر طالبان گفت که اخبار رسانه ها مبنی بر تصویب بودجه کنگره آمریکا برای مصارف مذاکره نمایندگان امارت اسلامی حقیقت ندارد.

وی توضیح داد که اقدام کنگره آمریکا برای تشویش اذهان صورت گرفته است.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت اگر آمریکا برای مصارف تیم این کشور بودجه تصویب نموده است به خود آنها مربوط است و به امارت اسلامی ربطی ندارد.

کنگره آمریکا اعلام نموده بود که در نظر دارد تا به وزارت دفاع این کشور اجازه دهد در امسال میلادی 15 میلیون دلار را برای گفت وگوهای صلح با طالبان هزینه کند.

به گزارش رُل کال، کنگره تاکید دارد که این بودجه برای حمایت تدارکاتی از گفت وگوها است و نمایندگان نیز کوشش کردند تا از عدم صرف این هزینه به نفع طالبان اطمینان حاصل نمایند.

در گزارش پنتاگون آمده که این پول به طورمستقیم به اعضا یا عناصر طالبان پرداخت نمی گردد و اجازه استفاده طالبان از این پول را نمی دهد.

وزارت دفاع آمریکا همچنین افزوده که این بودجه را نمی توان برای هزینه های معین از قبیل خرید مهمات و یا انتقال مذاکره نمایندگان در وسایط نقلیه دولتی هزینه گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 256

به "واکنش طالبان به تصویب بودجه آمریکا برای صلح افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش طالبان به تصویب بودجه آمریکا برای صلح افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید