نگرانی از کمبود لوازم پزشکی همزمان با شیوع کروناویروس در انگلیس

به گزارش مجله بابلسر، با شیوع کروناویروس در انگلیس، دولت این کشور قصد دارد میزان زیادی کاور جسد، لباس های محافظ و ماسک های صورت ذخیره کند.

نگرانی از کمبود لوازم پزشکی همزمان با شیوع کروناویروس در انگلیس

به گزارش مجله بابلسر، یک نامه غیررسمی لو رفته که به مقامات محلی در سراسر انگلیس ارسال شده، لوازم ضروری برای بیمارستان ها را که بسیار مورد نیاز هستند و حتی گاهی به سرقت می فرایند، عنوان کرده است. این موارد شامل الکل و ژل ضدعفونی کننده دست و دستکش و عینک محافظ بوده که اغلب از خارج از اروپا وارد می شوند و نگرانی نسبت به کمبود آن ها بسیار زیاد است.

این اقدام در حالی اجرا شده که دولت انگلیس به مردمی که به فروشگاه ها هجوم آورده و قفسه ها را از اجناس مختلف خالی کرده بودند، اعلام کرده بود نیازی به انبار کردن کالاها نیست.

این کشور با کمبود کالاهای اساسی در فروشگاه ها از جمله مواد غذایی خشک، دستمال توالت و صابون روبه رو است.

تا به امروز 383 مورد ابتلا به کروناویروس و شش مورد مرگ ناشی از آن در انگلیس تایید شده است اما پزشکان ارشد این کشور هشدار داده اند احتمالاً هزاران نفر دیگر نیز به این ویروس مبتلا شده و شیوع آن طی دو هفته آینده به اوج خود می رسد.

به گفته یک مقام ارشد بهداشتی انگلیس، با توجه به این که پادتن این ویروس در بدن هیچ کسی وجود ندارد، شیوع آن نیز گسترده تر شده و شمار زیادی از مردم به این ویروس مبتلا خواهند شد. این مقام احتمال می دهد انگلیس نیز مانند برخی دیگر از کشورهای درگیر کروناویروس با هزاران مورد ابتلا موجه شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه موقع ممکن است افزایش سریع مبتلایان به پایان برسد، گفت: احتمالا ما طی 10 تا 14 روز به افرادی که علائم اولیه را دارند، توصیه کنیم قرنطینه اختیاری شوند و طی این دوره احتمالاََ با اوج شیوع روبرو خواهیم بود.

به دنبال افزایش چشمگیر موارد ابتلا از اواسط ماه فوریه در انگلیس، یک ایمیل دولتی با عنوان با اهمیت بسیار بالا برای مقامات محلی که شامل خدمات عمومی مختلفی از جمله سرویس سلامت همگانی (NHS) و خدمات اضطراری است، ارسال شد.

این نامه توسط کنترل سرخ نوشته شده است؛ بخش اضطراری در وزارت مسکن، جوامع و دولت محلی (MHCLG) که مسئولیت پشتیبانی از جوامع را در شرایط اضطراری مانند وقوع سیلاب بر عهده دارد.

فهرستی از تجهیزات محافظتی شخصی در این نامه به عنوان بخشی از اقلام برای انبار کردن ذکر شده است.

به مقامات هم چنین دستور داده شده تا کیسه های اجساد برای قربانیان احتمالی کروناویروس و هم چنین کیسه های زباله های بیمارستانی برای جمع آوری و دفع مایعاتی مانند اسهال و خون بیماران را انبار کنند.

لباس های محافظ، دستکش، محافظ چشم و ماسک صورت برای پرستاران و پزشکان، لباس های مخصوص بیماران و هم چنین ضدعفونی کننده هایی مانند مواد شوینده و پاک کننده های سطوح، صابون دست مایع و پدهای الکلی نیز در این فهرست ذکر شده اند.

گفته می شود که کیت های تشخیص کروناویروس و کیت های سطح اکسیژن خون، معروف به پالس اکسی متر نیز به دلیل این که کروناویروس منجر به تنگی نفس در بیماران می شود در این فهرست ذخیره ای قرار گرفته است.

سخنگوی بخش اضطراری در وزارت مسکن، جوامع و دولت محلی اعلام کرده که دولت انگلیس بدترین سناریوی ممکن را در نظر گرفته و از این رو در تلاش است تا بیشترین آمادگی ممکن را در برابر شیوع گسترده کروناویروس در این کشور داشته باشد.

این در حالی است که لوازم پزشکی کادر درمانی در برخی از بیمارستان های انگلیس مورد سرقت قرار گرفته است. دولت این تجهیزات را جایگزین کرده و اقدامات امنیتی اضافی نیز در این زمینه اعمال شده است.

کارشناسان پزشکی هشدار داده اند که تخت خواب مراقبت های ویژه کمیاب بوده و اکنون موضوع به معضلی در سراسر کشور تبدیل شده است. تعداد معدودی از واحدهای بیماری عفونی در بیمارستان های انگلیس وجود دارد که می توانند بدون نگرانی سایر بیماران بیمارستانی، بیماران مبتلا به کووید-19 را قرنطینه کنند.

به نوشته روزنامه دیلی میل، کارشناسان هشدار داده اند که شیوع کروناویروس در انگلیس می تواند بخش خدمات درمانی این کشور را فلج کند و خدمات برای سایر بیماران را مختل سازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 483

به "نگرانی از کمبود لوازم پزشکی همزمان با شیوع کروناویروس در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از کمبود لوازم پزشکی همزمان با شیوع کروناویروس در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید