نگرانی از شرایط بیماری در آستانه عید فطر ، رایزنی با شیوخ طوایف خوزستان

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به نزدیک بودن عید فطر و نگرانی از گسترش بیماری در پی مراسم ها و دید و بازدیدهای طوایف در خوزستان گفت: در خصوص مراسم های قبل، روز عید فطر و روزهای بعد از عید فطر، نگرانی ما زیاد است؛ دید و بازدیدها زیاد هستند و در این خصوص، اقدامات پیشگیرانه ای در سطح دانشگاه و ستاد ملی در حال انجام است.

نگرانی از شرایط بیماری در آستانه عید فطر ، رایزنی با شیوخ طوایف خوزستان

دکتر فرهاد ابول نژادیان با اشاره به فرایند بیماری در استان خوزستان اظهار کرد: تعداد شهرهای قرمز استان خوزستان به سه شهر کاهش پیدا کرده است، 14 شهر نیز در شرایط نارنجی و سایر شهرها در شرایط زرد کرونایی قرار دارند.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه نمود: این شرایط های قرمز، نارنجی و زرد شرایط های شکننده ای هستند و اگر پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنیم ممکن است در روزهای آینده در این موارد، تغییر شرایط داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به نزدیک بودن عید فطر و نگرانی از گسترش بیماری در پی مراسم ها و دید و بازدیدهای طوایف در خوزستان گفت: در خصوص مراسم های قبل، روز عید فطر و روزهای بعد از عید فطر، نگرانی ما زیاد است؛ دید و بازدیدها زیاد هستند و در این خصوص، اقدامات پیشگیرانه ای در سطح دانشگاه و ستاد ملی در حال انجام است.

وی ادامه داد: جلسات زیادی با شیوخ و بزرگان طوایف گرفته شد و از آن ها خواهش کردیم که از هم طایفه ها و همشهریان خود بخواهند که مراسم ها را برگزار نکنند.

ابول نژادیان در خصوص فرایند واکسیناسیون کرونا نیز گفت: امروز اولین روز تزریق واکسن گروه سنی 75 الی 79 سال بود. واکسن 80 ساله ها تزریق شده است و اگر کسی از این گروه سنی از واکسیناسیون جا مانده است می تواند برای دریافت واکسن، به مراکز بهداشتی مراجعه کند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، اضافه نمود: در حال انجام واکسیناسیون افراد 75 تا 79 سال هستیم و تلاش می کنیم که در مدت سه چهار روز، واکسیناسیون این گروه را انجام دهیم و اگر مسئله ای به وجود نیاید اواخر هفته نیز واکسیناسیون گروه سنی 70 تا 75 سال را آغاز می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1455

به "نگرانی از شرایط بیماری در آستانه عید فطر ، رایزنی با شیوخ طوایف خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از شرایط بیماری در آستانه عید فطر ، رایزنی با شیوخ طوایف خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید