نحوه شناسایی مشمولان دریافت یارانه معیشتی

به گزارش مجله بابلسر، به دنبال طرح بعضی سوالات از سوی شهروندان در ملاقات مسئولان یا به وسیله رسانه ها در مورد عدم دریافت بسته حمایت معیشتی کرونایی به رغم داشتن شرایط، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

نحوه شناسایی مشمولان دریافت یارانه معیشتی

به گزارش خبرنگاران، در متن این اطلاعیه آمده است: در موضوع بسته معیشتی اعم از ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا یا طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی صرفا مسئول شناسایی مشمولان است و پرداخت برعهده این وزارتخانه نیست. از اهالی رسانه درخواست می گردد نسبت به اطلاع رسانی وظایف تفکیک شده هر دستگاه در موضوع بسته حمایت معیشتی کرونایی به نحو مقتضی اقدام نمایند تا فرایند پیگیری شهروندان از دستگاه های مربوطه تسهیل گردد.

این اطلاعیه می افزاید: همانطور که پیش از این نیز اعلام شده؛ فرایند شناسایی افراد مشمول بسته حمایت معیشتی بر اساس داده های تجمیع شده پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان صورت می گیرد که از تجمیع بیش از 50 منبع داده ای معتبر در کشور تشکیل شده است، از این رو امکان بروز خطا در شناسایی افراد بسیار اندک است.

بر اساس اطلاعیه مذکور؛ برای راستی آزمایی این فرایند، جلب اعتماد و اطمینان بخشی به مردم کشورمان و شفافیت بیشتر که محور اصلی همه فعالیت های این وزارتخانه است، رسانه ها می توانند 10 کدملی شهروندانی که به هر شکل اعلام نموده اند واجد هستند اما بسته حمایت معیشتی کرونایی را دریافت نمی نمایند به رابط این مرکز با آن رسانه ارسال نمایند تا پس از آنالیز، علت عدم مشمول بودن افراد، در کوتاه ترین زمان ممکن اعلام گردد. همچنین این مرکز آمادگی دارد در نشستی با نمایندگان رسانه ها نسبت به فرایند شناسایی مشمولان اقدام کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1191

به "نحوه شناسایی مشمولان دریافت یارانه معیشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه شناسایی مشمولان دریافت یارانه معیشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید