موضع گیری تازه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش مجله بابلسر، مهر نوشت:وزیر خارجه کانادا درباره رمزگشائی از جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی که ماه گذشته در تهران سقوط کرد، موضع گیری کرد.

موضع گیری تازه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مدارک لازم برای ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش گاردین، فرانسوا-فیلیپ شامپین (François-Philippe Champagne) وزیر خارجه کانادا در مورد هواپیمای اوکراینی که ماه گذشته در تهران سقوط کرد، گفت: انتقال تجهیزات رمزگشایی جعبه سیاه به ایران ممکن نیست.

وزیر خارجه کانادا در این باره گفت که جعبه سیاه این هواپیما باید به کشور ثالثی- احتمالاً فرانسه- منتقل گردد تا محتوای آن توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار گیرد.

این در حالیست که پیشتر مقامات 5 کشور کانادا، اوکراین، افغانستان، سوئد و انگلیس در دومین نشست مشترک خود درباره هواپیمای اوکراینی سقوط نموده در ایران بر لزوم پاسخگویی تهران به سوالات متعدد درباره این حادثه تاکید نموده و خواهان ارسال جعبه سیاه هواپیما به خارج از ایران برای بازخوانی آن شدند.

نشست مشترک وزرای خارجه کانادا، اوکراین، افغانستان، وزیر دفاع سوئد و یک مقام ارشد وزارت خارجه بریتانیا دیروز شنبه 26 بهمن در حاشیه نشست امنیتی مونیخ برگزار گردید که نتیجه آن صدور بیانیه ای دو ماده ای بود.

این بیانیه را فرانسوا-فیلیپ شامپین، وزیر خارجه کانادا قرائت کرد که ایران را به تعجیل در انجام مسئولیت های خود بر اساس معاهدات بین المللی فرا می خواند.

وزیر خارجه کانادا در اظهارات خود مطرح نمود که مقامات پنج کشور یادشده در این نشست مشترک بر اجرای عدالت، شفافیت و مسئولیت پذیری کامل ایران تاکید نموده اند.

فرانسوا-فیلیپ شامپین اضافه نمود که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، نیز به عنوان مهمان به این نشست پیوسته که به او گفته شده ایران باید بلادرنگ به پرسش های بسیاری که پیرامون این رخداد تراژیک وجود دارد، پاسخ دهد.

بیانیه مقامات پنج کشور مورد اشاره نیز در وهله اول بر همکاری ایران بر انجام تحقیقات کامل پیرامون این رخداد بر اساس معاهده هوانوردی غیرنظامی بین المللی تاکید می نماید.

به گفته وزیر خارجه کانادا، این امر به معنای آن است که ایران باید جعبه های سیاه هواپیمای سرنگون شده را به یکی از مراکزی که توانایی بازخوانی آن را دارند، تحویل دهد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 284

به "موضع گیری تازه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری تازه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید