مورفی: سیاست ترامپ در قبال ایران کاملا فاجعه بار بوده است، ایران قدرتمندتر از گذشته شده است

به گزارش مجله بابلسر، سناتور مورفی با دفاع از دیدار خود با وزیر امور خارجه ایران، گفت که مذاکره نکردن دولت ترامپ با ایرانی ها خطرناک است.

مورفی: سیاست ترامپ در قبال ایران کاملا فاجعه بار بوده است، ایران قدرتمندتر از گذشته شده است

به گزارش مجله بابلسر، سناتور کریس مورفی که در روزهای گذشته به دلیل دیدارش با وزیر امور خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، به شدت از سوی مقامات آمریکایی مورد انتقاد قرار گرفت، بار دیگر از این اقدام خود دفاع کرد و گفت که این وظیفه اوست با مقامات سایر کشورها گفت وگو کند.

وی در گفت وگو با شبکه سی ان ان، اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را که گفته بود به نظر من سناتور مورفی قانون لوگان را نقض کرده است، رد کرد و گفت: من به عنوان یک عضو کمیته روابط خارجی و عضو کمیته فرعی سنا در امور خاورمیانه و مبارزه با تروریسم، وظیفه دارم با سران دیگر کشورها گفت وگو کنم، حتی اگر دشمن باشند.

مورفی در ادامه گفت: واقعیت این است که صحبت نکردن دولت ترامپ با ایرانی ها حتی خطرناک است. سیاست او درقبال ایران کاملا فاجعه بار بوده، چراکه اکنون ایران قدرتمندتر از زمان پیش از ریاست جمهوری ترامپ است.

این سناتور دموکرات افزود: من در حال مذاکره با ایرانی ها نیستم اما عاقلانه و منطقی است که یک نفر به حرف آن ها گوش کند تا شاید ابزاری برای رفع یک بحران باشد.

کریس مورفی همچنین تاکید کرد که وزیر امور خارجه کشورش را از قبل در جریان اقداماتش قرار می دهد.

به گزارش مجله بابلسر، دونالد ترامپ هفته گذشته در پیامی توییتری نوشت که، جان کری وزیر اسبق امور خارجه آمریکا و مورفی، قانون لوگان را نقض کرده اند و اگر یک جمهوری خواه این کار را انجام داده بود با نتایج بسیار جدی روبرو می شد.

قانون لوگان تمام شهروندان آمریکایی را از مذاکره بدون مجوز و به طور مستقیم یا غیرمستقیم با دولت های خارجی که با واشنگتن در تنش هستند، منع می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 435

به "مورفی: سیاست ترامپ در قبال ایران کاملا فاجعه بار بوده است، ایران قدرتمندتر از گذشته شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورفی: سیاست ترامپ در قبال ایران کاملا فاجعه بار بوده است، ایران قدرتمندتر از گذشته شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید