مستعان: کمیته المپیک قول پیگیری ثبت رزم ایرانی در OCA را داد، شرایط فراهم باشد میزبان مسابقات جهانی می شویم

به گزارش مجله بابلسر، مجدالدین مستعان دبیر فدراسیون کونگ فو گفت که کمیته ملی المپیک قول هایی مبنی بر ثبت رزم ایرانی در شورای المپیک آسیا داده است.

مستعان: کمیته المپیک قول پیگیری ثبت رزم ایرانی در OCA را داد، شرایط فراهم باشد میزبان مسابقات جهانی می شویم

مجدالدین مستعان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره درخواست رئیس فدراسیون کونگ فو از هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک برای پیگیری ورود رزم ایرانی به بازی های داخل سالن و ساحلی آسیا گفت: فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی متولی هنرهای رزمی ایرانی است و در قالب فدراسیون آسیایی و جهانی توآی به موضوع ایران و با عضویت 50 کشور به فعالیت می پردازد. هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک هم قول هایی مبنی بر حمایت های مادی و معنوی از رزم ایرانی داده است.

وی شرح داد: کمتر رشته ای در کشور است که در قالب منشور المپیک و به دور از هرگونه سوگیری تمامی کشورها را با یک فرهنگ ملی و ایرانی و در قالب رشته جذاب هنرهای رزمی آشنا کند.کمیته ملی المپیک کاملاً پشت این قضیه ایستاده است و قول هایی مبنی بر ثبت رزم ایرانی در شورای المپیک آسیا داده است تا رزم ایرانی در اولین دوره بازی های هنرهای رزمی داخل سالن آسیا حضور داشته باشد و در ادامه بتوانیم به عنوان یک رشته رسمی در بازی های آسیایی شرکت کنیم. اتفاقی که می تواند با مدال آوری و ارتقای رنکینگ ایران همراه باشد.

دبیر فدراسیون کونگ فو در مورد برگزاری مسابقات بین المللی شرح داد: 22 خرداد ماه میزبانی دوره داوری بین المللی درجه C خواهیم بود و 38 کشور برای حضور در این کلاس اعلام آمادگی کردند. قرار است بلافاصله بعد از این دوره مجمع آسیایی و جهانی برگزار شود تا درباره برگزاری مسابقات جهانی در بخش مبارزه و در رزم های گیلما، مایانا، انزان رزم و دو چوب که چهار استایل اصلی فدراسیون جهانی و آسیایی توای است، تصمیم گیری شود. مقدمات برگزاری مسابقات انجام و تنها کرونا باعث شده است تا نتوانیم تاریخ دقیق برگزاری را تعیین کنیم. همه بسترها برای میزبانی مسابقات جهانی فراهم است و اگر واکسیناسیون تکمیل و ویزا صادر شود در شش ماه دوم در ایران میزبان مسابقات بین المللی خواهیم بود.

مستعان راجع به برنامه های داخلی فدراسیون کونگ فو گفت: سال گذشته لیگ مجازی اجرای فرم را داشتیم که با حضور 18 تیم در بخش آقایان و 17 تیم در بخش بانوان برگزار شد. یکی از اهداف ما آماده نگه داشتن بچه ها بود تا هر زمان ستاد مبارزه با کرونا مجوز داد، مسابقات حضوری را برگزار کنیم. در سال جاری نیز لیگ مومای بزرگسالان و جوانان قرار است برگزار شود و همچنین قصد داریم لیگ هنرهای فردی را با توجه به میزبانی مسابقات بین المللی هنرهای فردی مجازی برگزار کنیم.

وی افزود: مسابقاتی که زیر نظر فدراسیون جهانی و آسیای توآی در نیمه دوم مهر ماه و به صورت مجازی در بخش اجرای فرم با سلاح و خلاقیت ها برگزار شود. به همین دلیل مسابقات لیگ هنرهای فردی مجازی در تابستان برگزار خواهد شد تا بچه ها با آمادگی در مسابقات قهرمانی کشور مجازی حضور داشته باشند و منتخبان به تیم ملی دعوت شوند.

دبیر فدراسیون کونگ فو در خاتمه عنوان کرد: در بیشتر فدراسیون ها بخش مسابقات برجسته و منعکس می شود و توجهی به بخش علمی و فرهنگی صورت نمی گیرد. کار مهم پیش روی ما در سال جاری برگزاری همایش ملی علوم ورزشی با عنوان پژوهش در کنگ فو و هنرهای رزمی به میزبانی استان اصفهان خواهد بود. این همایش در دو بخش ارائه مقالات پژوهشی و پنل های تخصصی و کارگاه ها برگزار می شود و برای پژوهشگران امتیاز افزایش درجه هیئت علمی و مصاحبه دانشجوهای دکتری و برای مربیان ارتقای درجه مربیگری را به دنبال دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1504

به "مستعان: کمیته المپیک قول پیگیری ثبت رزم ایرانی در OCA را داد، شرایط فراهم باشد میزبان مسابقات جهانی می شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستعان: کمیته المپیک قول پیگیری ثبت رزم ایرانی در OCA را داد، شرایط فراهم باشد میزبان مسابقات جهانی می شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید