مرگ نگهبان باغ وحش بعد از فرار دو ببر سوماترایی

به گزارش مجله بابلسر، در پی فرار دو ببر سوماترایی از باغ وحشی در جرایر بورنئوی اندونزی، نگهبان باغ وحش کشته شد.

مرگ نگهبان باغ وحش بعد از فرار دو ببر سوماترایی

جهت دریافت خدمات طراحی خانه ویلایی کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش بی بی سی، هر دو ببر ماده که 18 ماه دارند از گونه بسیار کمیاب و در حال انقراض هستند. آن ها بعد از چند روز بارندگی شدید که زمین دچار رانش شده بود از باغ وحش سینکا در جزایر بورنئوی اندونزی فرار کردند.

روز شنبه، یکی از ببر ها را بعد از شلیک با تفنگ بی حس کننده گرفتند. اما به گفته مقام ها تفنگ بی حس کننده بر یکی دیگر از ببر ها اثر نکرد و ماموران ببر ماده را کشتند.

جسد نگهبان 47 ساله باغ وحش نزدیک محل نگهداری از ببر ها پیدا شد در حالی که جای گازگرفتن ببر ها و خراش هایی روی بدنش مانده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه لاشه شماری دیگر از حیوانات از جمله یک شترمرغ و یک میمون در نزدیکی همان محل پیدا شده است.

ببر سوماترایی در اندونزی از گونه های در حال انقراض ببر است و فقط کمتر از 400 قلاده آن در دنیا باقی مانده است.

آدینه شب بعد از فرار ببر ها به مردم محلی گفته شد که در خانه بمانند و بیرون نیایند. مراکز گردشگری در سینگ کاوانگ هم بسته شده بود.

ساتاتا نور ادیرامانتا یکی از مسئولان محلی حیات وحش در اندونزی به خبرگزاری فرانسه گفته است ما اول تفنگ بی حس کننده را امتحان کردیم، اما اثر نکرد. برای همین مجبور شدیم که به یکی از ببر ها که خیلی وحشی شده بود، شلیک کنیم.

او گفته با وجود آنکه کوشش داشتند که ببر را زنده بگیرند، اما به دلیل آنکه وارد یکی از مناطق مسکونی شده بود، او را کشتند: اولویت ما جان انسان ها بود هرچند تمام سعی مان را کردیم که ببر ها کشته نشوند.

یکی از مقام های پلیس هم به شبکه خبری سی ان ان گفته که از پهپاد برای یافتن ببر ها در جنگل های اطراف باغ وحش استفاده شده است.

بر اساس این گزارش ببری که به باغ وحش برگردانده شده حالش خوب و تحت نظر دامپزشک است.

منبع: فرارو
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1210

به "مرگ نگهبان باغ وحش بعد از فرار دو ببر سوماترایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ نگهبان باغ وحش بعد از فرار دو ببر سوماترایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید