مجوز معادن راکد به زودی ابطال می شود

به گزارش مجله بابلسر، علیرضا رزم حسینی در آیین آغاز عملیات اجرایی کارخانه کنسانتره مس و مولیبدن مشگین شهر گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای آزادسازی معادن راکد،حبس شده و غیرفعال مصمم است و در این زمینه اختیارات خود را به شورای معادن استان ها واگذار کرده است.

مجوز معادن راکد به زودی ابطال می شود

وی بیان نمود: فرصت های خوبی برای اکتشافات و استخراج معادن در کشور ایجاد شده و در این زمینه معادن فلزات رنگی مثل مس و مولیبدن در اولویت حمایتی و فعال سازی واقع شده است.

رزم حسینی همچنین گفت: درآمد حوزه معدن کمتر از درآمد نفت نیست به طوری که در دوره کنونی تحریم، بخش فولاد و پتروشیمی ایران توانست تا حدود زیادی اثرات منفی تحریم را رفع کند.

وی اضافه کرد: به خاطر فعال بودن بخش تولیدات معدنی، فراوانی کالای مرتبط با معدن در بازار مشهود است و برخی از کالاهای مرتبط نیز از طریق تهاتری مواد معدنی وارد بازار می شود.

وزیر صنعت،معدن و تجارت احداث کارخانه کنسانتره مس و مولیبدن در مشکین شهر را اقدامی مهم برای استفاده از ظرفیت معدنی استان اردبیل خواند و اضافه کرد: با راه اندازی این کارخانه، علاوه بر رونق اقتصادی، بخش اشتغال منطقه نیز فعال تر خواهد شد.

برای راه اندازی این واحد معدنی ، صنعتی 15 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و در مرحله اول احداث این واحد 350 نفر به صورت مستقیم و 2 هزار نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح اظهار داشت که پنج پهنه معدنی با 12 معدن دارای پروانه اکتشاف در استان اردبیل شناسایی شده که 2 مورد آن در شهرستان مشگین شهر واقع شده است.

رامین صادقی گفت: معدن مس مشکین شهر جزو معادن با ذخیره بالای کشور محسوب می شود که برآورد اولیه ذخایر آن 160 میلیون تن است که با راه اندازی این کارخانه، مس و مولیبدن از این معدن استخراج و فرآوری خواهد شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه کرد: بر اساس برآورد کارشناسان ذخایر این معدن تا سه برابر قابل افزایش است.

وی ظرفیت تولید مس در این واحد صنعتی و معدنی را 10 هزار تن و ظرفیت تولید مولیبدن را نیز 100 تن اظهار داشت.

صادقی بیان نمود: خاک ورودی بخش تولید مس و مولیبدن این واحد صنعتی از پهنه ای به وسعت 33 کیلومتر مربع برداشت شده و کارخانه فرآوری آن نیز به وسعت 50 هکتار در اراضی نزدیک معدن در مدت 2 سال احداث می شود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1231

به "مجوز معادن راکد به زودی ابطال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز معادن راکد به زودی ابطال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید