مبلغ سود سهام عدالت هنوز معین نیست؛ تا 22 بهمن صبر کنید

به گزارش مجله بابلسر، رئیس سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه میزان سود سهام عدالت هنوز مشخص نیست، گفت: میزان سود سهام عدالت تا 22 بهمن مشخص و واریز از ابتدای اسفند آغاز می شود.

مبلغ سود سهام عدالت هنوز معین نیست؛ تا 22 بهمن صبر کنید

علیرضا صالح در گفت وگو با مجله بابلسر، با اشاره به مبالغی که درمورد میزان سود سهام عدالت مطرح می شود، اظهار کرد: هنوز میزان سود معین نشده و مبالغی که در این راستا اعلام می شود حدس است و هیچکدام صحیح نیست. حتی من هم هنوز نمی دانم میزان سود سهام عدالت چقدر است.

وی با بیان اینکه ترکیب سهام داران متفاوت است، گفت: یعنی میزان سود سهام عدالت برای مشمولان بهزیستی و کمیته امداد یک رقم متفاوتی با بقیه است یا برای مثال این رقم برای افرادی که سهام شان در راستای ارث و میراث است، متفاوت است.

رئیس سازمان خصوصی سازی به این سوال که میزان سود سهام عدالت چه زمانی معین می شود؟ پاسخ داد: مبلغ تا 22 بهمن ماه معین و واریز از ابتدای اسفندماه آغاز می شود.

بر اساس این گزارش، در سال 1395 به ازای هر سهم یک میلیون تومانی، 150 هزار تومان سود پرداخت شده است و در سال 1396 هم به این میزان سهام 175 هزار تومان سود تعلق گرفته است. بر این اساس پیش بینی می شود این رقم برای امسال بیشتر از سال های گذشته باشد. شمار مشمولان این سهام بالغ بر 49 میلیون و 154 هزار نفر هستند که البته رقم سهام آنها متفاوت است که بسته به ارزش سهام هر فرد، این مشمولان سود دریافت خواهند کرد.

ارزش پرتفوی سهام عدالت در گذشته 26 هزار و 600 میلیارد تومان بود که طی سال گذشته این عدد به حدود 170 هزار میلیارد تومان رسید. به این ترتیب ارزش پرتفوی سهام عدالت در این مدت بیش از شش برابر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 355

به "مبلغ سود سهام عدالت هنوز معین نیست؛ تا 22 بهمن صبر کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلغ سود سهام عدالت هنوز معین نیست؛ تا 22 بهمن صبر کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید