فردا، سرانجام مهلت ثبت نام آزمون دستیاری؛ نحوه احتساب نمره آزمون اعلام شد

به گزارش مجله بابلسر، تهران (پانا) - مهلت ثبت نام چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی فردا شنبه، 13 دی ماه انتها می پذیرد.

فردا، سرانجام مهلت ثبت نام آزمون دستیاری؛ نحوه احتساب نمره آزمون اعلام شد

ثبت نام چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی که از روز شنبه، 6 دی ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی Sanjeshp.ir آغاز شده است فردا شنبه، 13 این ماه پایان می پذیرد. داوطلبان دراین مهلت فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام جدید و یا ویرایش فرم ثبت نام و تکمیل مدارک خود اقدام کنند.

آزمون کتبی چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی رأس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه، 7 اسفند به طور همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شود.

کارت ورود به جلسه آزمون فوق در هفته منتهی به آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. برای حضور در جلسه آزمون همراه داشتن کارت شرکت در آزمون و کارت شناسائی معتبر عکس دار الزامی است.

تعداد سئوالات آزمون 200 سوال تستی چهار گزینه ای است، برای هر سوال باید تنها یک گزینه که در میان گزینه های ارائه شده بهترین پاسخ ممکن انتخاب شود. همچنین به هر سوال با پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و هر سوال با پاسخ اشتباه یک نمره منفی تعلق می گیرد و به سوالات بدون پاسخ نمره ای تعلق نمی گیرد. به هر سوال که بیش از یک گزینه پاسخ داده شده باشد یک نمره منفی تعلق می گیرد.

دانشگاه هایی که مجموع تعداد فارغ التحصیلان آنها اعم از روزانه، پردیس و خودگردان از تاریخ اول مهر 99 تا 31 شهریور کمتر از 100 و بیشتر از 49 باشد می توانند یک نفر را به عنوان رتبه اول، یک نفر به عنوان رتبه دوم و یک نفر را به عنوان رتبه سوم معرفی کنند.

چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در 5 گروه آموزشی شامل (آسیب شناسی، پوست، فارماکولوژی، نورولوژی، روانپزشکی و اخلاق پزشکی)، (ارتوپدی، گوش و حلق بینی، اورولوژی، چشم، آمار و اپیدمیولوژی و رادیولوژی)، (بچه ها و عفونی)، (داخلی و قلب) و (جراحی عمومی، زنان) برگزار می شود. نمره هر گروه درسی فوق، مطابق با روش های علمی تراز سازی تراز علمی شده و به درصد محاسبه خواهد شد.

بر اساس مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی تنها داوطلبانی که بدون لحاظ کردن تراز بندی و ضریب دهی نمرات، حداقل نمره 150 از 600 نمره کل آزمون را کسب کرده باشند، مجاز به انتخاب رشته هستند و می توانند رشته محل های مورد علاقه خود را در فرم انتخاب رشته محل که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی همراه کارنامه به آنها ارائه می شود، انتخاب کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1102

به "فردا، سرانجام مهلت ثبت نام آزمون دستیاری؛ نحوه احتساب نمره آزمون اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا، سرانجام مهلت ثبت نام آزمون دستیاری؛ نحوه احتساب نمره آزمون اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید