فائز السراج: لیبی چاره ای جز درخواست یاری نظامی از ترکیه ندارد

به گزارش مجله بابلسر، فائز السراج رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی کوریره دلا سرا اظهار داشت: مخالفان توافقنامه ما با ترکیه می توانند برای اعتراض به دادگاه ها و قوانین بین المللی متوسل شوند.

فائز السراج: لیبی چاره ای جز درخواست یاری نظامی از ترکیه ندارد

برای دیدن سواحل زیبای مدیترانه با تور عید آنتالیا همراه باشید.

رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی در این باره گفت: منتقدان از خود بپرسند اگر جای ما بودند چکار می کردند و چه جایگزینی داشتند. لیبی مستقل و دارای حق امضای توافقنامه با دیگر کشورهاست. دولت لیبی چاره ای جز درخواست یاری نظامی از ترکیه ندارد. توافقنامه لیبی با ترکیه مغایر قوانین بین المللی نیست.

وی در ادامه اضافه کرد: دولت لیبی متهم به به واردات تانک و پهپاد از ترکیه شده است، اما سوال این است که شما چه انتظاری داشتید؟ لیبی و پایتخت آن با نابودی و اشغالگری روبرو است. آیا دولت ما باید در قبال این خونریزی ها بی تفاوت باشد؟

لازم به ذکر است شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی و ترکیه 27 نوامبر سال جاری به منظور دفاع از حقوق دو کشور طبق قوانین بین المللی دو توافقنامه دریایی و همکاری امنیتی و نظامی امضا کردند.

به گزارش آناتولی، این توافقنامه مطابق با قوانین بین المللی از جمله مفاد مربوط به کنوانسیون سازمان ملل متحد در خصوص حقوق دریایی است و مانع انجام هرگونه رفتار خودسرانه در قلمرو آبی لیبی و ترکیه در مدیترانه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 262

به "فائز السراج: لیبی چاره ای جز درخواست یاری نظامی از ترکیه ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائز السراج: لیبی چاره ای جز درخواست یاری نظامی از ترکیه ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید