علیرضا بیرانوند زیادی خوش بین است؟

به گزارش مجله بابلسر، بیرانوند مثل تمام علاقه مندان به فوتبال در ایران، از توانایی های زیادش آگاه است ولی دست کم اگر می خواهد به رؤیایی که در سر دارد برسد و به تیم مطرحی در اروپا بپیوندد، قبل از هر چیزی باید میانگین های بازی و گل خورده اش را به طرز چشمگیری بهتر کند.

علیرضا بیرانوند زیادی خوش بین است؟

به گزارش خبرنگاران، روزنامه شرق نوشت: من به آنتورپ نیامده ام که تا آخر عمرم اینجا بمانم. من از اینجا به یکی از بهترین باشگاه های دنیا خواهم رفت. حالا می بینید. این جمله از دل آخرین مصاحبه علیرضا بیرانوند درآمده است؛ بعد از درخشش برابر یوپن و در گفت وگو با یکی از رسانه های بلژیکی. دروازه بان ملی پوش ایران که ماه هاست به بلژیک رفته و برای آنتورپ در لیگ این کشور بازی می کند، بعد از این صحبت ها با تیمش برابر واسلند قرار گرفت و یک برد 3 بر 2 دیگر به دست آورد. اگرچه بر خلاف رویه چند بازی اخیرش پیروز نشد دروازه اش را بسته نگه دارد، ولی به هر حال تیمش به پیروزی رسید تا حالا آنتورپ با علیرضا بیرانوند همچنان در رده سوم جدول رده بندی لیگ قرار گرفته باشد.

بیرانوند با آن که چند وقت است به دروازه بان شماره یک تیمش تبدیل شده، اما دوباره ادعایی را مطرح کرده که زمان خروج از ایران عنوانش کرده بود. او وقتی از پرسپولیس راهی بلژیک می شد، گفت فقط برای شش ماه به این تیم نه چندان شناخته شده می رود و بعد از آن، راهی یکی از تیم های بزرگ می شود. با وجود مطرح شدن آن صحبت ها، علیرضا بیرانوند همچنان در آنتورپ واقع شده است و دست کم تا الان پیشنهادی از تیم مطرح دیگری به دستش نرسیده است اما او اکنون این بار این جمله را نه به خبرنگاران ایرانی بلکه به خبرنگاران بلژیکی گفته که به زودی به یکی از بهترین باشگاه های دنیا می رود. بیرانوند در حالی چنین ادعایی دارد که شرایطش در این باشگاه را با کاسیاسِ زمان مورینیو و البته شرایط کنونی کپا در چلسی مقایسه کرده و گفته هرگز به توانایی هایش شک ندارد: من هم می دانستم که دیر یا زود فرصت دوباره ای خواهم داشت. هرگز به خودم شک نکردم حتی برای یک لحظه و واقعا از امضای قرارداد با آنتورپ حتی یک ثانیه هم پشیمان نشدم. هر روز بیشتر و بیشتر از کارکردن در اروپا لذت می برم و همه مردم ایران برای من دعا می کنند. این باعث می شود که من حتی سخت تر از قبل تلاش کنم.

بر کسی پوشیده نیست که جنگندگی و سرسختی علیرضا مثال زدنی است. او از دوران سختی که در نوجوانی داشته، به یکی از ستاره های فوتبال ایران تبدیل شده و با توجه به سن وسالش و از آن مهم تر، انگیزه ای که دارد، بعید نیست به چیزی که می گوید، یعنی بازی در یک باشگاه بزرگ برسد. با این حال سؤالی که در این بین مطرح می شود، این است که آیا بیرانوند با توجه به شرایط کنونی اش در آنتورپ زیادی خوش بین نشده است؟

برای پاسخ به این پرسش بهتر است جایگاهش در آنتورپ خیلی مختصر بررسی شود. بیرو با توجه به مشکلاتی که کرونا به بار آورد، خیلی دیر توانست کارهای مرتبط با ویزایش را انجام دهد و راهی بلژیک شود. تأخیر در این امور باعث شد آنتورپ یک دروازه بان دیگر هم بخرد و همان دروازه بان جدید را به عنوان بازیکن اصلی به میدان بفرستد. این طور شد که بیرانوند، با وجود شرط و شروط مبنی بر بازی کردن به عنوان دروازه بان اصلی، به نیمکت دوخته شد. تأخیر ناخواسته در پیوستن به آنتورپ از یک سو و درخشش ژان بوتز، دروازه بان دیگر این باشگاه از سوی دیگر، باعث شد بیرانوند فرصتی برای بازی به دست نیاورد. به همین سادگی، او که گفته بود فقط برای شش ماه به این باشگاه می رود و بعد به تیم بزرگ تری ترانسفر می شود، اصلا فرصت بازی به دست نیاورد.

بعد دو اتفاق مهم رخ داد که زندگی ورزشی بیرو در بلژیک را دستخوش تغییر آن هم از نوع مثبت کرد؛ اولی قطع همکاری ایوان لکو، سرمربی مطرح این باشگاه، با آنتورپ بود. او اعتقادی به علیرضا نداشت و بعد از جدایی اش از این باشگاه، شرایط برای بیرانوند مساعدتر شد. اتفاق مهم تر اما مصدومیت ژان بوتز، دروازه بان اصلی آنتورپ بود که زمینه ورود بیرانوند به ترکیب اصلی، آن هم بدون داشتن رقیب جدی را فراهم کرد. پس علیرضا بیش از آن که به خاطر توانایی های بی شمارش در ترکیب اصلی قرار گرفته باشد، خوش شانس بود که اتفاقات در آنتورپ به سودش پیش رفته و به ترکیب اصلی رسیده است.

البته از آنجا که از این قبیل اتفاقات در زندگی ورزشی هر ستاره ای رخ می دهد، باید به فاز دوم رسید؛ این که آیا بیرانوند از فرصتی که در اختیارش قرار گرفته استفاده کرده است؟ به عبارت دیگر آیا آمار بیرانوند، بعد از فیکس شدن درون دروازه آنتورپ، آن قدر خوب بوده که او با خوش بینی صحبت از رفتن به تیم بزرگی نماید؟ اینجا دیگر نیاز به صحبت کردن درباره شانس و اقبال نیست، چون عملکرد این دروازه بان کاملا معین است. او تا به الان هفت بازی در لیگ برای آنتورپ انجام داده که تیمش در این مدت سه بار باخته و چهار بار هم برنده شده است. بیرو در این هفت دیدار 9 گل خورده است که طبیعتا به طور میانگین بیش از یک گل خورده در هر بازی می شود، ولی نکته مهم درباره عملکردش در این مدت این است که سه تا کلین شیت هم داشته است.

نکته نگران کننده درباره بیرانوند و این که خوش بینی اش زودتر از موعد گُل کرده، این است که آمار می گوید او به طور میانگین تا به الان کلا 28 درصد مواقع در ترکیب 11 نفر اصلی قرار گرفته است. بیرو البته یک بار هم در لیگ اروپا برابر تیم مطرح تاتنهام به میدان رفته که دو گل خورده است. در آنجا شرایط برای بیرانوند چندان مساعد نبوده و در مجموع با همان تک بازی 17درصد از مجموع کل بازی های لیگ اروپا در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفته است. به طور خلاصه او در مجموع همه دیدارها 720 دقیقه برای آنتورپ بازی کرده که 11 گل خورده از هشت بازی دارد و در این مدت دو بار هم به رقبا پنالتی داده است.

بیرانوند مثل تمام علاقه مندان به فوتبال در ایران، از توانایی های زیادش آگاه است ولی دست کم اگر می خواهد به رؤیایی که در سر دارد برسد و به تیم مطرحی در اروپا بپیوندد، قبل از هر چیزی باید میانگین های بازی و گل خورده اش را به طرز چشمگیری بهتر کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1283

به "علیرضا بیرانوند زیادی خوش بین است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا بیرانوند زیادی خوش بین است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید