عراق صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف کرد

به گزارش مجله بابلسر، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: طبق تأکید وزارت بهداشت عراق، فعلا امکان انتقال مسافران ایرانی به کشور عراق وجود ندارد و پرواز های ایران به عراق فقط بابت جابجایی اتباع عراقی انجام می گردد.

عراق صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله بابلسر مقصود اسعدی سامانی با اشاره به نامه وزیر بهداشت عراق مبنی بر تعلیق ورود ایرانیان به این کشور، گفت: با توجه به عدم صدور ویزای عراق برای مسافران ایرانی، پرواز های شرکت های هواپیمایی ایرانی به عراق فقط بابت انتقال اتباع عراقی انجام می گردد.

وی ادامه داد: در نامه وزیر بهداشت عراق هم قید شده است که اتباع عراقی مقیم ایران می توانند با رعایت شرایط قرنطینه وارد عراق شوند، اما در مقصد، قرنطینه و معاینه می شوند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: در این راستا پرواز شرکت های هواپیمایی به صورت محدود به عراق انجام می گردد، اما فقط برای انتقال مسافران عراقی و البته مقامات دیپلماتیک است.

وی اظهار کرد: همچنین طبق نامه وزارت کشور عراق، صدور ویزا فعلا برای ایرانیان متوقف شد.

اسعدی سامانی گفت: ممنوعیتی برای پرواز شرکت های هواپیمایی ایرانی به عراق صادر نشده است و فقط مسافران ایرانی غیر از مقامات و مسؤولان دیپلماتیک امکان ورود به عراق را ندارند.

وی اضافه کرد: همچنین طبق اطلاعیه وزارت بهداشت عراق، هیأت های دیپلماتیک هم امکان ورود به عراق را دارند.

سامانی گفت: در حال حاضر شرکت هایی، چون ماهان، ایران ایر و آتا به عراق پرواز دارند.

وی همچنین اشاره ای به پرواز های افغانستان داشت و گفت: کشور افغانستان هنوز به صورت کتبی به ما بابت تعلیق ورود مسافران ایرانی به این کشور نامه ای ارسال ننموده است.

* توقف پرواز های بین ایران و کویت

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار کرد: همچنین فرودگاه نجف هم رسما این موضوع را اعلام نموده است. اسعدی سامانی اضافه مرد: کشور کویت هم شفا ها ممنوعیت پرواز بین ایران وکویت را اعلام نموده است.

بنابریان گزارش روز چهارشنبه ای که گذشت وزارت بهداشت ایران اعلام نمود که دو نفر در قم به علت ابتلا به بیماری کرونا جان باختند.

لازم به ذکر است در متن ترجمه شده نامه وزارت بهداشت عراق آمده است: مطابق قانون بهداشت عمومی شماره 89 سال 1881 ویژه بحران این وزارتخانه موارد زیر را در نظر گرفتند:

1-جلوگیری از ورود همه اتباع جمهوری اسلامی ایران به خاک عراق از همه معابر به جز هیئت های دیپلماتیک، که تحت معاینه پزشکی قرار می گیرند.

2-اتباع عراقی که در حال حاضر در ایران هستند از ممنوعیت فوق الذکر مشروط بر اینکه در دوره قرنطینه و پیگیری وزارتخانه ما برای یک دوره (14) روزه قرارگیرند، معاف هستند.

3-مسافرت اتباع عراقی به جمهوری اسلامی ایران به جز هیئت های دیپلماتیک ممنوع است.

این نامه به امضای دکتر جعفر صادق علوی، وزیر بهداشت و محیط زیست، عراق رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 418

به "عراق صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید