عبدالمهدی خرابکاران را به مجازات هایی تا حبس ابد تهدید کرد

به گزارش مجله بابلسر، نخست وزیر عراق کسانی را که آنها را خرابکار خواند به اعمال مجازات های سخت و قطعی تا حد 20 سال زندان تهدید کرد.

عبدالمهدی خرابکاران را به مجازات هایی تا حبس ابد تهدید کرد

تلویزیون رسمی عراق بیانیه دفتر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق را منتشر کرد که در آن افراد خرابکار در بین تظاهرکنندگان را به اعمال مجازات های سخت تهدید کرد.

براساس این بیانیه، تظاهرات های همراه با اقدامات خرابکارانه و تروریستی به طور علنی با هدف نابودی جایگاه کشور، تضعیف توانمندی های آن و ملت عراق و امنیت آنها انجام گرفته است.

طبق این بیانیه، این اقدامات نظیر جنایت قتل عمد شهروندان و نیروهای امنیتی بدون هیچ گناهی از سوی آنها هیچ ارتباطی با اقدامات دموکراتیک ندارند، مجازات جرم تهدید به ارتکاب جنایت علیه شهروندان بی گناه تا هفت سال حبس را به همراه خواهد داشت.

نخست وزیر عراق اضافه نمود، جرم ضرب و جرح یا اعمال عنف علیه شهروندان بی گناه و نیروهای امنیتی با مجازات حبس یک ساله همراه خواهد بود و جرم بازداشتن کارمندان دولت از حضور در محل کار و انجام وظایف شان مجازاتی سه سال حبس را در بردارد.

دفتر نخست وزیر عراق اضافه نمود، جرم تخریب و نابودی یا تصرف و اشغال ساختمان ها و املاک عمومی و خصوصی و منافع دولت و تاسیسات دولتی و نهادهای کشور از جمله تاسیسات و راه های مواصلاتی و پل ها نیز با مجازاتی شدید و سخت همراه خواهند بود.

در این بیانیه اشاره شده است، جرم آتش زدن منازل شهروندان بی گناه و مقرهای نیروهای امنیتی و ادارات رسمی و نیمه رسمی با مجازات حبس ابد و حبس موقت و نیز جرم تحریک و ترغیب به همراه معاونت مالی در تخریب و اتلاف و خسارت به ساختمان های دولتی و تاسیسات دولتی با مجازات 10 سال حبس همراه خواهد بود.

در ادامه این بیانیه با توضیح مجازات ها آمده است، جرم سرپیچی از اوامر صادره از سوی بخش های مربوطه از جمله منع آمد و شد در ساعات مقرر و نیز جرم حمله به نیروهای امنیتی مستقر در محل های تظاهرات و میادین نیز مجازات حبس را در پی دارند.

طبق این بیانیه، جنایت انتشار شایعه ها، تبلیغات و اخبار کذب به شیوه های علنی برای ایجاد رعب و وحشت در دل شهروندان و همچنین تحریک به سرپیچی از قانون به شیوه های علنی مجازات حبس را در پی دارد.

در این بیانیه از تظاهرکنندگان خواسته شده برای مطالبه حقوق قانونی برای اجرای آنها از سوی دولت به تظاهرات مسالمت آمیز پایبند باشند و به اقداماتی که قانون عراق آنها را جرم قلمداد کرده متوسل نشوند و با نیروهای امنیتی برای بازداشت این عناصر بدخواه همکاری کنند.

در این بیانیه همچنین بر محافظت از ماهیت مسالمت آمیز بودن تظاهرات و اعطای تصویری مثبت و درخشان تاکید شده تا فرصت را از بدخواهان عراق بگیرند.،ایسنا

بیشتر بخوانید، وساطت عادل عبدلمهدی برای دیدار سران ایران و عربستان در بغداد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 160

به "عبدالمهدی خرابکاران را به مجازات هایی تا حبس ابد تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالمهدی خرابکاران را به مجازات هایی تا حبس ابد تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید