سقوط کم سابقه صادرات نفت عربستان به آمریکا

به گزارش مجله بابلسر، عربستان سعودی پس از سرازیر کردن حجم بالایی نفت به بازار آمریکا در اوایل امسال، شیرهای نفت خود را به روی بازار این کشور بست.

سقوط کم سابقه صادرات نفت عربستان به آمریکا

به گزارش خبرنگاران، بررسی آمار نفتکش ها توسط بلومبرگ نشان داد عربستان سعودی از ابتدای ژوئن تا به امروز تنها یک محموله نفت معادل حدود 133 هزار بشکه در روز نفت به آمریکا ارسال کرده است که این میزان یک دهم 1.3 میلیون بشکه در روز نفتی است که در آوریل و همزمان با جنگ قیمت نفت علیه روسیه، به آمریکا صادر کرده بود.

به گفته معامله گران و تحلیلگران، اگر فرایند اندک صادرات در نیمه دوم سال 2020 به همین منوال بماند، واردات نفت آمریکا از عربستان سعودی ممکن است به پایین ترین حد در 35 سال گذشته سقوط کند و به برقراری مجدد توازن بازار آمریکا کمک کند.

اگرچه چندین نفتکش سعودی هنوز مقصد نهایی خود را مشخص نکرده اند اما آمار صادرات نفت عربستان سعودی به آمریکا از ابتدای ژوئن تا به امروز اندک مانده و تهدید سیل عرضه نفت عربستان سعودی به بازار آمریکا ضعیف شده است. جهش صادرات نفت عربستان سعودی در آوریل باعث اعتراض سیاستمداران آمریکایی شده بود و تد کروز، سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس در توییتی نوشته بود: پیام من به سعودی ها این است: نفتکشهای خود را برگردانید.

مقامات نفتی سعودی به بلومبرگ اظهار کردند که این کشور بعید است صادراتش به آمریکا را در نیمه دوم سال افزایش دهد. با کاهش صادرات نفت به آمریکا، سعودی ها می توانند شفاف ترین بازار دنیا را تحت تاثیر قرار دهند زیرا امکان بررسی لحظه ای واردات از طریق بررسی آمار گمرکی آمریکا وجود دارد. صادرات کمتر نفت عربستان ممکن است به کاهش سطح ذخایر نفت آمریکا کمک کرده و قیمتها را تقویت کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، عربستان سعودی علاوه بر آمریکا، صادرات به چین را در ماه میلادی جاری محدود کرد و به حدود 1.3 میلیون بشکه در روز تا 15 ژوئن در مقایسه با دو میلیون بشکه در روز در ماه مه رساند. اما صادرات عربستان سعودی به هند و ژاپن در ژوئن افزایش داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 710

به "سقوط کم سابقه صادرات نفت عربستان به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط کم سابقه صادرات نفت عربستان به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید