سفیر آمریکا در بحرین: خواستار جنگ با ایران نیستیم، به دنبال توافقی بهتر با تهران هستیم

به گزارش مجله بابلسر، سفیر آمریکا در بحرین با طرح ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران گفت که کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست بلکه تنها به دنبال توافق هسته ای بهتر با تهران است.

سفیر آمریکا در بحرین: خواستار جنگ با ایران نیستیم، به دنبال توافقی بهتر با تهران هستیم

‬به گزارش مجله بابلسر، جاستین سیبریل، سفیر آمریکا در بحرین در گفت وگو با روزنامه اخبار الخلیج در پاسخ به سوالی درباره حمایت ایران از انصارالله یمن و حمله به پالایشگاه های سعودی و اینکه آیا این مساله بدین معناست که کشورهای حاشیه خلیج فارس باید بر آمریکا تکیه نمایند، گفت: آمریکا پایبند به همکاری با شرکای منطقه ای خود به منظور تامین صلح و ثبات در این منطقه مهم است، آمریکا در یمن نیز با هم پیمانانش و فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن تماس دارد تا درگیری های یمن به وسیله راهکار مسالمت آمیز انتها یابد و ما بر این باوریم که گفت وگو تنها راه ایجاد یمنی باثبات، یکپارچه، متحد و شکوفا است، همچنین گفت وگو می تواند به فرصت های ایران برای بهره مندی از این درگیری انتها دهد .

وی مدعی شد: ایران وارد بعضی فعالیت های تحریک آمیز و غیرقابل پذیرش شده است که ممکن است هدف آن کشاندن منطقه به درگیری باشد، ما وارد درگیری که تنها منجر به افزایش بی ثباتی در منطقه می گردد، نخواهیم شد اما همزمان سخت ترین فشارهای مالی را علیه ایران وضع خواهیم کرد تا این کشور سیاست های تهدیدآمیز و بی ثبات نماینده علیه همسایگانش را تغییر دهد.

او در رابطه با مساله یمن گفت: آمریکا از گفت وگوی مستقیم میان طرف های درگیر در یمن و همچنین کوشش های فرستاده ویژه سازمان ملل به منظور ایجاد صلح در این کشور حمایت می نماید.

سفیر آمریکا در منامه مدعی شد: دلیل مسائل یمن دخالت های ایران در این کشور از جمله حمایت موشکی از حوثی ها است. ما باید به یاری خود به یمنی ها ادامه دهیم تا جنگ انتها یابد.

وی در رابطه با احتمال وقوع جنگ در منطقه گفت: همانطور که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بارها تاکید نمود ما خواستار جنگ با ایران نیستیم، هدف ما رسیدن به توافق هسته ای بهتر برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای است. ما همچنین کوشش می کنیم که برنامه ایران برای گسترش موشک های بالستیک و پیشرفته را متوقف کنیم و به کوشش این کشور برای ایجاد بی ثباتی و ناامنی در کشورهای منطقه انتها دهیم.

وی در رابطه با راه های مقابله با ایران گفت: ما مجموعه ای از تحریم های شدید و همکاری های دفاعی مستحکم برای مقابله با تجاوزها و توطئه های ایران داریم. امیدواریم که همکاری های یکپارچه ایران را قانع کند که جهت حرکت خود را تغییر دهد .

این دیپلمات آمریکایی در پاسخ به این سوال که باوجود تحریم های شدید واشنگتن علیه تهران اظهارات ترامپ نشان می دهد که وی به دنبال توافق با تهران است، آیا اگر چنین توافقی انجام گردد به ضرر کشورهای عربی خواهد بود یا نه گفت: ترامپ به روشنی اظهار داشت که به فشارهای خود علیه ایران ادامه خواهد داد تا این کشور فعالیت های خود را متوقف و در رابطه با توافقی فراگیر با آمریکا مذاکره کند. آمریکا کوشش می نماید که یک ائتلاف قوی تشکیل دهد و با تهدیدات ایران در منطقه و دنیا مقابله کند تا ایران به فعالیت های بی ثبات نماینده خود انتها دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 125

به "سفیر آمریکا در بحرین: خواستار جنگ با ایران نیستیم، به دنبال توافقی بهتر با تهران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا در بحرین: خواستار جنگ با ایران نیستیم، به دنبال توافقی بهتر با تهران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید