سخنگوی طالبان در گفت وگو با فارس: آمریکا باید از افغانستان خارج گردد

به گزارش مجله بابلسر، سخنگوی طالبان هر گونه توافق و آتش بس با آمریکا در مذاکرات اخیر را رد و بر خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان تاکید نمود.

سخنگوی طالبان در گفت وگو با فارس: آمریکا باید از افغانستان خارج گردد

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان مجله بابلسر، طالبان هر گونه توافق و آتش بس با آمریکا در مذاکرات اخیر را رد و بر خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان تاکید نمود.

ذبیح الله مجاهد، در گفت وگو با خبرنگار سایت افغانستان مجله بابلسر گفت: تا به امروز صحبتی در خصوص توافق و یا آتش بس صورت نگرفته مذاکرات فعلا متوقف است و صحبت های مطرح شده مبنی بر این که در مذاکرات توافقی اجرا شده صحت ندارد.

زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان به تازگی گفته بود: ما با طالبان درمورد آتش بس و کاهش خشونت بحث می کنیم، پیشنهاد آتش بس به آنها داده شده و منتظر جواب از سوی طالبان هستیم.

اما ذبیح الله مجاهد در واکنش به این سخنان زلمی خلیل زاد به فارس گفت: فعلا مذاکرات متوقف است و هیچ گونه صحبتی در خصوص آتش بس و توافق صورت نگرفته است و بحث در این مورد به ادامه مذاکرات که قرار است به زودی از سر گرفته گردد بستگی دارد.

سخنگوی طالبان تاکید نمود: هیچ گونه صحبتی مبنی بر آتش بس و توافق واقعیت ندارد و من هیچ گونه بحث روی آتش بس و توافق را تایید نمی کنم.

وی اضافه نمود: آتش بس، پس از سرانجام اشغال افغانستان امکان پذیر است و بعد از خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان، افغان ها بین خود گفت وگو خواهند کرد و ممکن است در این مورد تصمیم گیری گردد.

وی در خصوص اظهارات دولت افغانستان مبنی بر توافق این کشور با آمریکا مبنی بر خروج 4 هزار نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت: اخراج نیروهای امریکایی از افغانستان لازم است و باید همه آمریکایی ها از افغانستان خارج شوند چرا که حضور آنها باعث تدارم جنگ در کشور ما شده است.

مجاهد خاطر نشان ساخت: مشکل افغانستان زمانی حل می گردد که همه نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند.

ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 246

به "سخنگوی طالبان در گفت وگو با فارس: آمریکا باید از افغانستان خارج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی طالبان در گفت وگو با فارس: آمریکا باید از افغانستان خارج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید