روسیه و چین همکاری های امنیتی با افغانستان را گسترش می دهند

به گزارش مجله بابلسر، سفرای روسیه و چین در کابل در ملاقات با مشاور امنیت ملی اشرف غنی ضمن اعلام حمایت این کشورها از فرایند صلح افغانستان بر گسترش همکاری های امنیتی با حکومت وحدت ملی تاکید کردند.

روسیه و چین همکاری های امنیتی با افغانستان را گسترش می دهند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان در ملاقات با سفرای چین و روسیه در کابل بیان کرد: پیشرفت در فرایند صلح افغانستان به اقدامات صادقانه پاکستان علیه شبکه های تروریستی بستگی دارد.

تواب غورزنگ سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در این باره گفت: اتمر در این ملاقات یکی از راه های پیشرفت در فرایند صلح افغانستان را ترک فعالیت های تروریستی از سوی مخالفان مسلح دولت کابل دانست.

غورزنگ به رادیو آزادی گفت: الکساندر مانتیتسکی سفیر روسیه و یاو جینگ سفیر چین در کابل نیز بر ادامه همکاری های امنیتی و مالی این دو کشور با افغانستان تأکید کردند.

الکساندر مانتیتسکی و یاو جینگ در این ملاقات اظهار داشتند که مسکو و پکن از سیاست های تأمین امنیت و تحکیم فرایند صلح حکومت افغانستان حمایت می نمایند.

این در حالی است که چندی قبل عبدالظاهر قدیر معاون اول مجلس افغانستان و نماینده مردم ولایت ننگرهار با حضور در صحن علنی این مجلس بیان کرد: حنیف اتمر مشاور امنیت ملی محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان از پروژه حضور گروه تروریستی داعش در این کشور خصوصا ولایت ننگرهار حمایت می نماید.

وی با اشاره به اینکه داعش یک پروژه بین المللی است گفت: اسنادی در اختیار دارد که نشان می دهد حکومت افغانستان و شورای امنیت ملی از گروه تروریستی داعش حمایت می نماید.

قدیر اظهار داشت: حنیف اتمر وظیفه اش مشاوره به رئیس جمهور افغانستان است نه اینکه خود پروژه گسترش ناامنی در این کشور را پیش ببرد.

اما سخنان عبدالظاهر قدیر از سوی دفتر امنیت ملی افغانستان نیز بی پاسخ نمانده و با واکنش هایی همراه بوده است.

سخنگوی شورای امنیت ملی افغاستان در پاسخ به قدیر گفت: دفتر شورای امنیت ملی این کشور اظهارات غیر مسئولانه و عاری از حقیقت قدیر را در جهت تحقق اغراض شخصی وی می داند و آن را رد می نماید.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 278

به "روسیه و چین همکاری های امنیتی با افغانستان را گسترش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه و چین همکاری های امنیتی با افغانستان را گسترش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید