روسیه دستور آنالیز طرح های مقابله با تحریم های آمریکا را صادر کرد

به گزارش مجله بابلسر، به گزارش خبرنگاران، دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه امروز دوشنبه در پیامی توئیتری نوشت: تحریم های آمریکا علیه نورد استریم 2 به منافع شمار زیادی از کشورهای اروپایی صدمه می زند.

روسیه دستور آنالیز طرح های مقابله با تحریم های آمریکا را صادر کرد

نخست وزیر روسیه در این خصوص ادامه داد: این رقابتی ناعادلانه است. من به همه همکارانم در دولت دستور داده ام تا بر طرح های محدود نماینده علیه آمریکا کار نمایند.

این در حالیست که اتحادیه اروپا شنبه هفته جاری تحریم های آمریکا علیه شرکت هایی که در ساخت خط لوله انتقال گاز طبیعی روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 مشارکت دارند را محکوم کرد.

سخنگوی اتحادیه اروپا درباره اعمال تحریم های آمریکا علیه شرکت های اروپایی گفت: اتحادیه اروپا اساساً با اعمال تحریم ها علیه شرکت های اروپایی که مشغول فعالیت های قانونی هستند مخالف است.

شایان ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ذیل لایحه بودجه نظامی آمریکا، قانون تحریم نورد استریم 2 را نیز امضا کرد.

طبق این قانون، هر شرکتی که به گازپروم روسیه در تکمیل پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی از روسیه به اروپا یاری کند؛ مشمول تحریم خواهد بود.

در این میان، آلمان بیش از همه از کارشکنی در فرایند تکمیل نورد استریم متضرر می گردد و اصولاً آمریکا نیز با این ادعا که این پروژه ابزار باج گیری از اروپا و به گروگان دریافت آلمان است؛ به تحریم آن روی آورده.

نورد استریم 2 حدود 11 میلیارد دلار هزینه داشته است و همزمان، آمریکا ترک استریم را نیز با اعمال محدودیت هایی نظیر لغو ویزا دست اندرکاران پروژه و مصادره اموال آنها، مورد هدف تحریم های خود قرار داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 265

به "روسیه دستور آنالیز طرح های مقابله با تحریم های آمریکا را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه دستور آنالیز طرح های مقابله با تحریم های آمریکا را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید