رقابت بیش از 500 پروژه شهری داخلی و خارجی

به گزارش مجله بابلسر، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از دریافت اطلاعات و ارزیابی بیش از 500 پروژه و تجربه مدیریت شهری داخلی و خارجی در چهارمین دوره جایزه بین المللی خشت طلایی تهران اطلاع داد و گفت: حضور شرکت کنندگان خارجی در این دوره جشنواره نسبت به دوره قبل افزایش قابل توجهی داشته است.

رقابت بیش از 500 پروژه شهری داخلی و خارجی

به گزارش مجله بابلسر، غلامحسین محمدی ضمن اشاره به این موضوع که جشنواره جایزه بین المللی خشت طلایی تهران با شعار ایجاد شهرهایی هوشمند، تاب آور و زیست پذیر برای همه در هفت محور برگزار خواهد شد، گفت: در این رویداد نزدیک به 200 پروژه و تجربه شهری از داخل کشور و بیش از 300 پروژه و تجربه از سایر شهرهای جهان شرکت داده شده اند که بیشتر آنها در حوزه معماری، شهرسازی، میراث فرهنگی و بازآفرینی شهری است. داوری اولیه اجرا شده و انتظار می رود در هر محور سه پروژه یا تجربه و در مجموع 21 پروژه یا تجربه به عنوان برگزیده انتخاب شوند.

به گفته وی؛ جایزه بین المللی خشت طلایی تهران به مناسبت روز جهانی شهرها و با همکاری سازمان های تخصصی بین المللی برگزار می گردد و نمایندگانی از برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد یا UN HABITAT، سازمان متروپولیس یا انجمن کلانشهرهای مهم جهان، انجمن طراحان و برنامه ریزان شهری و منطقه ای یا ISOCARP و سازمان مجمع شهرداران آسیایی AMF حضور خواهند داشت.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در ادامه مطرح نمود: در جهان ابزارهای متنوعی برای افزایش ارتباط بین کشورها وجود دارد که در این میان موسسات عمومی و غیردولتی که شهرداری ها جزو آنها تلقی می شوند ارتباطات بازتری نسبت به سایر ارگان ها دارند و معمولا گرفتاری هایی که بین دولت ها وجود دارد در میان آنها نیست.

بر اساس گزارش شهرنوشت، محمدی گفت: شهرداری تهران نیز با تعدادی از شهرهای جهان پیمان خواهرخواندگی و با تعدادی تفاهم نامه همکاری دارد. این موارد ظرفیت های زیادی به همراه دارد که در چند بعد می توان آنها را دسته بندی و استفاده کرد. مهمترین آنها روابط فرهنگی و تاریخی است. گردشگری و استفاده از میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی شهرها یکی از ظرفیت های اصلی است تا شهرها را به پایداری مالی برساند. این روابط برای معرفی ظرفیت شهرها به همدیگر لازم است. ضمن آنکه این اقدامات باعث گسترش اشکال مختلف مناسبات و همکاری ها می گردد. برای مثال می تواند همکاری هایی در حوزه تکنولوژی، مالی و تجاری بین شهرها ایجاد گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 132

به "رقابت بیش از 500 پروژه شهری داخلی و خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت بیش از 500 پروژه شهری داخلی و خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید