رایزنان بازرگانی در جهت تامین احتیاج فعالان مالی کوشش نمایند

به گزارش مجله بابلسر، تهران (پانا) - رییس اتاق مشترک ایران و ارمنستان گفت که امروز رایزنان بازرگانی در جهت تامین خواسته ها و مطالبات فعالان مالی و بخش خصوصی باید کوشش نمایند و در این راستا کسب رضایت را بدست آورند.

رایزنان بازرگانی در جهت تامین احتیاج فعالان مالی کوشش نمایند

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش اتاق بازرگانی تهران، هرویک یاریجانیان اضافه نمود: فعالیت رایزنان بازرگانی از نظر فعالان مالی رضایت بخش نیست.

وی اضافه نمود: رایزن هایی که اکنون در مقاصد تجاری مستقر شده اند، اغلب در مسیرخواسته ها و مطالبات فعالان مالی و بخش خصوصی فعالیت نمی نمایند.

یاریجانیان ضمن تفکیک رایزنان بازرگانی به دو گروه اضافه نمود: کسانی فقط محل کار را اشغال می نمایند و کسانی با توضیح وظایف تعریف شده به واقع برای توسعه مناسبات تجاری دو کشور کوشش می نمایندو این دو گروه از یکدیگر متفاوت به حساب می آیند.

وی سپس به ویژگی های ضروری رایزنان بازرگانی پرداخت و گفت: رایزنی که به کشورهای خارجی اعزام می گردد، باید به زبان کشور مقصد مسلط باشد. رایزنان بازرگانی کشور باید در فضای مجازی به ویژه در اینستاگرام و توییتر تجار کشورهای مقصد حضور داشته باشند و فرصت ها و پتانسیل های موجود در این کشورها را اطلاع رسانی نمایند.

به گفته یاریجانیان، رایزنان تجاری باید از برگزاری مناقصه ها در کشورهای هدف اطلاع کسب نموده و این اطلاعات را در اختیار فعالان مالی قرار دهند؛ آنها باید در تبادل هیات های تجاری نقش آفرین بوده و اطلاعات تجاری کشور هدف را در اختیار هیات های تجاری قرار دهند.

وی خواستارآن شد که رایزنان بازرگانی نسبت به معرفی کالاهای ایرانی که دارای مزیت رقابتی هستند، اقدام نموده و فعالان مالی دو طرف را به یکدیگر مرتبط سازد و لازم است از شرایط مالی کشوری که درآن مستقر شده اند، گزارشی تحلیلی ارائه نمایند.

رییس اتاق مشترک ایران وارمنستان توضیح داد: لازم است رایزنان بازرگانی ارتباط فعالانه با اتاق های مشترک و تشکل های داخلی و خارجی و بررسی رقبا را در دستور کار خود قرار دهند و گفت: رایزنان بازرگانی مستقر در کشورهای حوزه اوراسیا باید این تحلیل را ارائه نمایند که در زمینه صادرات کالا به اوراسیا، کدام کشورها رقیب ایران محسوب می شوند و ایران دارای چه مزیت هایی برای صادرات به این کشورهاست.

هرویک یاریجانیان تاکید نمود: لازم است یک کارشناس تمام عیار برای سر و سامان دادن به فرآیندهای تجاری در مقاصد تجاری گماشته گردد. در واقع اقتصاد ایران به چنین خون تازه ای احتیاج دارد. آن هم در شرایطی که رقبای منطقه ای همه بازارها را در تسلط خود قرار داده و حضور فعالی دارند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1193

به "رایزنان بازرگانی در جهت تامین احتیاج فعالان مالی کوشش نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنان بازرگانی در جهت تامین احتیاج فعالان مالی کوشش نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید