دستور دولت برای کنترل شدید مرزها و جلوگیری از ورود ویروس جدید کرونا

به گزارش مجله بابلسر، روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا و فرمانده قرارگاه عملیاتی این ستاد در جلسه روز پنجشنبه به ریاست رئیس جمهور، گزارش های جداگانه ای را از جمع بندی اجرای یکماهه طرح جامع مقابله با کرونا و دستاورد ها و چالش های خبرنگارانی آن، ارائه کردند.

دستور دولت برای کنترل شدید مرزها و جلوگیری از ورود ویروس جدید کرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، کمیته امنیتی و اجتماعی در گزارش خود با اشاره به نظارت های صورت گرفته بویژه از سوی نیروی انتظامی و میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و اصناف و تاثیر آن بر فرایند کاهش شیوع کرونا، نسبت به عادی انگاری این بیماری و رعایت نشدن دقیق دستورالعمل های بهداشتی ابراز نگرانی کرد.

گزارش این کمیته با اشاره به تجربه شروع موج های قبلی شیوع و تاثیر آسان گیری پروتکل ها بهداشتی در خیزش های احتمالی بیماری، از در پیش بودن ایام فاطمیه و یا مناسبت های ملی و احتمال عدم رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، به عنوان چالش های فرا رو نام برده است.

حسن روحانی با اشاره به مفاد این گزارش، به کمیته امنیتی و اجتماعی ماموریت داد که با همکاری کمیته بهداشتی و درمانی ضمن بهره گیری از طرح ها و تجارب موثر مدیریت موج های شیوع کرونا، شاخص های تاثیرگذار طرح ها در مهار کرونا را به صورت تفکیکی و جداگانه معین نمایند.

رئیس جمهور گفت: با توجه به تجاربی که در طول ماه های گذشته بدست آمده، برای رسیدن به شرایط پایدار و سازگاری با کرونا و تبدیل آن به یک سبک زندگی نیازمندیم که شاخص های ملموسی از درصد تاثیرگذاری طرح ها در مدیریت کرونا را به صورت جداگانه معین و طرح جامع مقابله با کرونا را از طریق این شاخص ها تکمیل کنیم تا به شرایط پایدار در کشور برسیم.

کمیته بهداشتی و درمانی نیز در ادامه این جلسه گزارشی را از فرایند کاهش بیماری، تغییر شرایط شهر ها و میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای رسیدن به شرایط پایدار ارائه کرد.

در این گزارش با اشاره به موفقیت های حاصله در فرایند کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها، بر نقش مهم مدیریت هوشمند و سنجیده در قطع زنجیره شیوع این بیماری در کنار رهگیری هوشمند مبتلایان و گسترش تست گیری و همکاری همه دستگاه ها در رسیدن به این موفقیت ها تاکید شده است.

کمیته بهداشتی و درمانی نیز در ادامه این گزارش از در پیش بودن بعضی مناسبت ها از جمله خرید های نزدیک به شروع سال جدید و اجتماعات حاصل از آن، به عنوان چالش های خبرنگاران نام برده است.

روحانی پس از ارائه این گزارش به کمیته بهداشتی و درمانی ماموریت داد در پروتکل هایی که طی یکسال گذشته مختص هر کسب و کار ارائه شده بود، متناسب با شرایط موجود و در چارچوب طرح جامع مقابله با کرونا بازنگری هایی انجام شود تا در فرایند فعالیت های کسب و کار ها در ایام نزدیک شدن به عید اعمال شود.

رئیس جمهور اضافه نمود: همچنین نسبت به بعضی کسب و کار هایی که طی 9 ماه گذشته یکسره تعطیل بوده اند، آنالیز هایی انجام گیرد که معین شود آن ها در چه شرایطی می توانند فعالیت خود را مجددا شروع نمایند.

روحانی گفت: کمیته های بهداشتی و درمانی و تبلیغات با همکاری قرارگاه فرماندهی ستاد ملی، باید همچنان نسبت به مطلع سازی مردم و همکاری آن ها با کادر درمانی کشور بکوشند.

رئیس جمهور با تقدیر از کوشش بی وقفه کادر سلامت کشور، از مردم خواست با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، کادر درمانی کشور را کمک دهند و از فشار سنگین کاری آن ها بکاهند.

روحانی با تاکید بر ضرورت مراقبت و کنترل شدید مرز های هوایی، زمینی و دریایی برای جلوگیری از ورود ویروس جدید جهش یافته گفت: کشور همیشه باید آمادگی لازم را برای کنترل این بیماری داشته باشد و به طور دقیق رصد شود.

منبع: فرارو
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1066

به "دستور دولت برای کنترل شدید مرزها و جلوگیری از ورود ویروس جدید کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور دولت برای کنترل شدید مرزها و جلوگیری از ورود ویروس جدید کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید