دادگاه استیناف آمریکا هم درخواست انتخاباتی از مایک پنس را رد کرد

به گزارش مجله بابلسر، یک دادگاه استیناف فدرال روز شنبه با درخواست یک جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا برای مجوز دادن به مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا به منظور تغییر پیروزی انتخاباتی سوم نوامبر جو بایدن به نفع دونالد ترامپ مخالفت کرد.

دادگاه استیناف آمریکا هم درخواست انتخاباتی از مایک پنس را رد کرد

به نقل از خبرگزاری رویترز، این دادگاه متشکل از سه قاضی در حکمی کوتاه، تصمیم روز جمعه یک قاضی فدرال برای رد درخواست لویی گومرت از کنندگان جمهوری خواه آمریکایی را تایید کرد. این کننده استدلال می کرد که مایک پنس این قدرت را دارد که پیروزی بایدن را در زمانی که کنگره روز چهارشنبه برای تایید نتایج تشکیل جلسه می دهد، باطل اعلام کند.

دونالد ترامپ از اذعان به شکست مقابل جو بایدن دموکرات امتناع کرده و به وقوع تقلب انتخاباتی گسترده اشاره دارد. با این حال، ده ها مقام انتخاباتی و قضات سراسر این کشور ادعاهای ترامپ را مردود دانسته اند.

براساس سیستم آمریکا، ریاست جمهوری از طریق کالج الکترال تعیین می شود و آرای الکترالی به ایالت ها و واشنگتن دی.سی تعلق می گیرد. بایدن با اختلاف بیش از هفت میلیون رای در آرای مردمی برنده شد و با کسب 306 رای الکترال مقابل 232 رای دونالد ترامپ به پیروزی قاطع رسید. براساس قوانین آمریکا، کنگره باید در روز ششم ژانویه رسما آرای الکترال را شمارش کند.

گومرت از سناتورهای جمهوری خواه اهل تگزاس و متحد سرسخت ترامپ، با طرح درخواستی تاکید کرد که مایک پنس باید به عنوان رئیس سنا نتایج آرای الکترال را رد کند. اما قاضی جرمی کرنودل که از طرف ترامپ هم منصوب شده، روز جمعه حکم داد که شاکیان از مستندات محکمی برای طرح دعوی برخوردار نیستند. دادگاه استیناف منطقه پنجم آمریکا هم که همگی از سوی رهبران جمهوریخواه تعیین شده اند، با این حکم موافقت کردند.

در همین حال یازده سناتور جمهوری خواه آمریکایی به رهبری تد کروز در نظر دارند با نتایج کالج الکترال برای انتخابات ریاست جمهوری نوامبر در جلسه ششم ژانویه در کنگره برای تایید پیروزی جو بایدن مخالفت کنند.

مایک پنس هم از این تلاش قانونگذاران آمریکایی برای ابراز مخالفت استقبال کرده است. مارک شورت، رئیس دفتر پنس در بیانیه ای گفت: معاون رئیس جمهوری آمریکا همچون میلیون ها آمریکایی درباره تقلب و تخلف در انتخابات گذشته نگران است. معاون رئیس جمهوری آمریکا از تلاش اعضای مجلس کنندگان و سنا برای استفاده از اختیاراتشان و ابراز مخالفت و ارائه مستنداتی به کنگره و مردم آمریکا در ششم ژانویه استقبال می کند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1190

به "دادگاه استیناف آمریکا هم درخواست انتخاباتی از مایک پنس را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه استیناف آمریکا هم درخواست انتخاباتی از مایک پنس را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید