خبرنگاران پرونده 262 حلقه چاه کشاورزی دلگان بزودی معین تکلیف خواهد شد

به گزارش مجله بابلسر، زاهدان- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان: پرونده 262 حلقه چاه کشاورزی دلگان تا انتها بهمن ماه امسال مشخص تکلیف خواهد شد.

خبرنگاران پرونده 262 حلقه چاه کشاورزی دلگان بزودی معین تکلیف خواهد شد

به گزارش خبرنگاران محمد دلمرادی روز یکشنبه در نشست بررسی مسائل طرح های اقتصادی و موانع تولید در دلگان اظهارداشت: هم اینک یکهزار و 237 حلقه چاه کشاورزی در این شهرستان دارای مجوز فعالیت هستند.

فرماندار دلگان نیز در این نشست خواستار تسریع در فرایند پیگیری مجوزهای لازم برای فعالیت چاه های کشاورزی شد.

مجتبی شجاعی اضافه نمود: تسهیل در راه اندازی واحدهای مرغداری و رفع مشکل آب این واحدها می تواند به افزایش تولید گوشت سفید در دلگان و سیستان و بلوچستان کمک کند.

مدیر جهاد کشاورزی دلگان نیز گفت: با وجود قابلیت های فراوان در این شهرستان هم اینک تنها یک واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت 20 هزار قطعه در هر دوره را دارد که لازم است واحدهای تولید مرغ افزایش یابد.

شهناز رفعت پور اضافه نمود: در 2 ماه گذشته 53 نفر برای راه اندازی مرغداری در دلگان نام نویسی کرده اند که تا به امروز فقط 13 نفر پیروز به تخصیص زمین شده اند.

به گزارش خبرنگاران شهرستان دلگان در غرب سیستان و بلوچستان، با توجه به شرایط آب و هوایی مساعد و بهره مندی از منابع آبی مناسبت تر نسبت به بسکمک از دیگر مناطق استان، قابلیت فراوانی در توسعه بخش کشاورزی و دامداری دارد.

گلمورتی مرکز شهرستان دلگان در 485 کیلومتری جنوب غربی زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1213

به "خبرنگاران پرونده 262 حلقه چاه کشاورزی دلگان بزودی معین تکلیف خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرونده 262 حلقه چاه کشاورزی دلگان بزودی معین تکلیف خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید