خبرنگاران احداث جهت دریاچه نمک قم 4500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

به گزارش مجله بابلسر، قم - خبرنگاران - مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: احداث جهت دریاچه نمک به چهار هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و 50 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده در بودجه امسال نیز برای انجام مطالعه های لازم پیرامون این موضوع است.

خبرنگاران احداث جهت دریاچه نمک قم 4500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

به گزارش شنبه شب روابط عمومی راه و شهرسازی قم حسن صبوری همچنین گفت: 65 کیلومتر جهت دسترسی دریاچه نمک با احتساب 70 میلیارد ریال برای احداث هر کیلومتر از جهت، نشان از نیاز به بودجه ای در حدود چهار هزار و 550 میلیارد ریالی دارد.

وی ادامه داد: از این رو می توان نتیجه گرفت که 50 میلیارد ریال پیش بینی شده در این موضوع در سال جاری، احتمالا و صرفا برای بحث های مطالعاتی جهت اختصاص یافته است.

دریاچه نمک در ناحیه شرقی قم و در حدفاصل استان های قم، سمنان و اصفهان قرارگرفته و بزرگترین دریاچه فصلی و فراشور کشور می باشد که حدود 200 هزار هکتار وسعت داشته و یک سوم آن در محدوده جغرافیایی قم قرار گرفته است.

وی با بیان این که جهت 26 کیلومتری جاده قم - کهک نیز بر اساس آخرین برآورد و با احتساب تقاطع های غیرهمسطح در جهت به پنج هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد خاطر نشان کرد: تخصیص اعتبار برای این طرح چند سال زمان بُرد و افزایش هزینه ها سبب شده است تا این رقم امروز پیش روی ما باشد.

صبوری با اشاره به تخصیص اولیه 26 میلیارد ریال برای این طرح یادآور شد: اولویت نخست در این طرح به روستای ورجان داده شد چراکه محدوده ورجان بویژه در ایام تعطیل، شلوغ و پرتردد است، اما همکاری نکردن شورای روستای ورجان بویژه در بحث تملکات لازم سبب شد تا برآورد دیگری بر اساس هفت کیلومتر از جهت ورجان به قم مورد توجه قرار گیرد که مناقصه آن نیز برگزار خواهد شد و البته نیازمند تخصیص اعتبار است.

وی افزود: با احتساب 70 میلیارد ریال برای احداث هر کیلومتر از جهت 26 کیلومتری، حدود 2 هزار میلیارد ریال برای جهتسازی و سه هزار میلیارد ریال نیز برای تقاطع های غیرهمسطح پیش بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی قم سپس به طرح جاده قم - نیزار به عنوان یک طرح 20 ساله اشاره کرد و گفت: اعتبار 210 میلیارد و 700 میلیون ریالی برای این طرح دیده شده، اگرچه قرارداد آن بیش از 300 میلیارد ریال و تخصیص آن نیز حدود 120 میلیارد ریال است که نشان می دهد نیاز به تخصیص بیشتر برای این طرح هم وجود دارد.

صبوری همچنین به کسری های هزینه ای اداره کل متبوع در سال گذشته توجه کرد و افزود: مبلغی برای جبران این کسری ها در نظر گرفته شد اما متاسفانه این مبلغ برغم همه پیگیری ها در اختیار اداره کل قرار نگرفت و موجب نارضایتی و بی انگیزگی کارکنان را فراهم کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1440

به "خبرنگاران احداث جهت دریاچه نمک قم 4500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران احداث جهت دریاچه نمک قم 4500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید