حضور لابی گرها در دولت ترامپ رکورد زد

به گزارش مجله بابلسر، دولت دونالد ترامپ اکنون به نسبت دولت های جورج بوش و باراک اوباما در طول خدمتشان، لابی گرهای سابق بیشتری را در پست هایی در سطح کابینه استخدام نموده است.

حضور لابی گرها در دولت ترامپ رکورد زد

به گزارش مجله بابلسر، گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس نشان می دهد، دولت ترامپ در اعلام لابی گرهای سابق در پست های عالی رتبه گوی سبقت را از دولت های پیشین آمریکا ربوده است؛ در حالی که او حین کارزارهای انتخاباتی 2016 مرتبا وعده می داد این باتلاق فساد و منافع ویژه در واشنگتن را خشک کند.

بسیاری از مقام های کنونی کابینه دولت ترامپ سابقا به عنوان لابی گر کار می کردند و از جمله آن ها می توان به مارک اسپر، وزیر دفاع و دیوید برنهارد، وزیر امور داخلی اشاره نمود. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، پاتریک پیزلا، وزیر کار موقت و همچنین گزینه جانشینی او، یوجین اسکالیا، هر دو از لابی گرهای سابق بوده اند.

طبق گزارش نیویورک تایمز، دن کوتس که سابقا مدیر اطلاعات ملی ترامپ بود هم قبلا لابی گر بوده و برای توقف اقدامات دولت فدرال در بستن حفره های مالیاتی که به نفع شرکتش بود، کوشش می کرد.

شمار لابی گرهای سابق در سطح کابینه که در گذشته یا اکنون در دولت ترامپ حضور داشته یا دارند، در حال حاضر به هفت تن می رسد. دولت باراک اوباما طی هشت سال کار تنها پنج مورد از این افراد داشت و دولت بوش هم در مدت مشابه با سه مورد از این افراد همکاری داشته است.

گروه دیده بان دولتی موسوم به شهروندان برای مسوولیت و اخلاق در واشنگتن در بیانیه ای از این نوع انتصاب های دولت ترامپ انتقاد کردند؛ به گفته آن ها، ترامپ الزام قانونی دو سال دوری افراد از کار لابی گری برای حضور در دولت فدرال و در پست هایی که آن افراد پیشتر در همان حوزه ها کار لابی گری می کردند، رعایت نکرده است.

ویرجینیا کانتر، رئیس شورای اخلاقیات گروه مذکور تاکید نمود: بدون رعایت این بازه زمانی، به نظر می رسد این مقام های کابینه به کارفرمایان سابق خودشان خدمت می نمایند.

کاخ سفید هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 46

به "حضور لابی گرها در دولت ترامپ رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور لابی گرها در دولت ترامپ رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید