حضور در مازندران تهدیدی برای قرمز شدن استان های دیگر

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران/مازندران معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حضور در مازندران تهدیدی برای قرمز شدن استان های دیگر است، گفت: خوشبختانه تعداد بیماران بدحال کرونایی در مازندران کاهش یافته است.

حضور در مازندران تهدیدی برای قرمز شدن استان های دیگر

قاسم جانبابایی در جمع خبرنگاران و در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مازندران با اشاره به اینکه خوشبختانه فرایند بستری ها نسبت به گذشته در این استان ثابت شده و تعداد بیماران بدحال نیز کاهش یافته است، اظهار کرد: برای بازگشت مازندران به شرایط عادی باید بر روی رفت و آمدها و کسب و کارها، کنترل سختگیرانه تری اعمال گردد.

وی با بیان اینکه کنترل سختگیرانه نباید به صورت تعطیلی کسب و کار مردم باشد بلکه بر اساس مجوزهای ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گیری گردد، توضیح داد: مردم در برپایی دورهمی ها به ویژه در این ایام که امکان تجمعات در مراسم فاطمیه وجود دارد مراعات نمایند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه متاسفانه بیش از یک سوم بیماران مبتلا به کووید 19، سن بالایی دارند و دو سوم بیماران نیز بالای 60 سال هستند، گفت: بسیاری از این افراد در هیچ مراسمی نرفتند اما فرزندان و خانواده های آنها، موجب ابتلایشان به کرونا شدند.

جانبابایی با بیان اینکه نظارت بر رفت و آمد در مازندران باید شدیدتر از گذشته گردد و بر سایر اماکن نیز کنترل صورت گیرد، گفت: متاسفانه صدور برگه عبور از سوی بسیاری از فرمانداران سطح کشور موجب شد تا مراجعه نماینده زیادی به مازندران داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه حضور زیاد مراجعه نماینده شاید برای مازندران در حال حاضر تهدید نباشد اما برای استان های دیگر تهدید محسوب می گردد، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط مازندران قرمز است و مسافران پس از بازگشت به محل زندگی خود، ممکن است بیماری را منتقل نمایند.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه در بعضی از استان ها هنوز جمعیت قابل توجهی از افراد وجود دارند که به ویروس کرونا مبتلا نشدند و ممکن است حضور در مازندران استان های دیگر را آلوده کند، توضیح داد: تجربه پیروز توقف رفت و آمد به مازندران در گذشته، در این استان، دوباره اجرایی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1259

به "حضور در مازندران تهدیدی برای قرمز شدن استان های دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور در مازندران تهدیدی برای قرمز شدن استان های دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید