تمرین نیروهای هوابرد آمریکا با ارتش تایوان همزمان با تنش با چین

به گزارش مجله بابلسر، وزارت دفاع تایوان تمرین نیروهای هوابرد آمریکا با نظامیان تایوانی همزمان با تنش ها با چین را تایید کرد.

تمرین نیروهای هوابرد آمریکا با ارتش تایوان همزمان با تنش با چین

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تصاویر منتشر شده در رسانه های محلی در روزهای اخیر از حضور نیروهای ویژه ارتش آمریکا در تایوان و آموزش نظامیان تایوانی حکایت دارد.

به نوشته وبگاه رادیو بین المللی تایوان نیروهای ویژه تیپ یک هوابرد آمریکا فیلمی 44 ثانیه ای از حضور خود بین نظامیان تایوان و تمرین با آن ها را در فیسبوک منتشر ساخته اند. به دنبال انتشار این فیلم وزارت دفاع تایوان تمرین بین نظامیان آمریکا و تایوانی را امر معمول نظامی خواند.

وزارت دفاع تایوان در توجیه این مسئله اعلام نموده که این تمرین موردی تازه نیست و این روابط بیش از یک دهه است که ادامه دارد. وزارت دفاع تایوان همچنین حمایت نظامی آمریکا از خود قدردانی نموده است.

پیشتر منابع خبری از استقرار تفنگداران دریایی تایوان در دریای چین جنوبی در بحبوحه برگزاری رزمایش عظیم ارتش چین در منطقه خبر داده بودند. یک مقام وزارت دفاع تایوان گفت که شماری از تفنگداران دریایی تایوانی در دریای چین جنوبی مستقر شده اند. این مقام وزارت دفاع تایوان که به دلایل امنیتی مایل به افشای هویتش نبود، در این زمینه گفت که شماری از تفنگداران دریایی تایوان به طور موقت در جزایر پراتاس مستقر شده اند.

تایوان مدعی است که این استقرار نیروها جنبه آموزشی، تمرینی دارد و برای تقویت قابلیت های دفاعی است.

این در حالی است که پکن، تایوان را بخشی از سرزمین متعلق به چین می داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می نماید. یک ژنرال ارشد ارتش خلق چین نیز به تازگی هشدار داد اگر هیچ راهی برای توقف استقلال تایوان از چین نباشد گزینه حمله نظامی به تایوان یکی از گزینه های پکن است. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 730

به "تمرین نیروهای هوابرد آمریکا با ارتش تایوان همزمان با تنش با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرین نیروهای هوابرد آمریکا با ارتش تایوان همزمان با تنش با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید