تظاهرات در عراق؛ الخزعلی: اعتراض حق مردم است؛ نباید به دشمن فرصت داد

به گزارش مجله بابلسر، دبیر کل گروه مقاومت عصائب اهل الحق عراق، ضمن حمایت از حق مردم در اعتراض به مسائل، درباره وجود دست های پلید در پس این اعتراضان هشدار داد.

تظاهرات در عراق؛ الخزعلی: اعتراض حق مردم است؛ نباید به دشمن فرصت داد

به گزارش گروه بین الملل مجله بابلسر، تظاهرات هایی سه شنبه (روز گذشته) در بغداد، بصره و برخی دیگر از شهرهای جنوب عراق برگزار گشت که گفته می شود در اعتراض به معضل بیکاری و مسائل معیشتی بود.

قیس الخزعلی دبیر کل عصائب اهل الحق عراق در واکنش به این تظاهرات، بیانیه ای منتشر و از وجود دست های پلید در این تظاهرات خبر داد.

بیانیه الخزعلی

الخزعلی در این بیانیه گفت: کشته شدن افراد بی گناه، فرزندان تظاهرات کننده ما و زخمی شدن این شمار از نیروهای امنیتی ما، بیانگر وجود دست های پلیدی است که در پی بی ثبات کردن [عراق] است؛ هر چند به قیمت جان غیر نظامیان تمام شود.

پایگاه خبری بغداد الیوم به نقل از دبیر کل عصائب گزارش داد که ما درباره چنین طرحی -پیش از آغاز آن- هشدار داده بودیم و همچنان درباره آن هشدار می دهیم.

وی در ادامه تأکید کرد: حق ملت ماست است که برای مطالبه حقوق خود، تظاهرات کند، ولی با حفظ مسالمت آمیز بودن تظاهرات و دوری کردن از دست های پنهانی که می خواهند وضعیت را به سمت خطرناکی هدایت کنند، باید فرصت را از دشمنان سلب کنند.

الخزعلی با بیان اینکه اطلاعات موثقی از این دستهای پنهان در اختیار دارد، از سرویس های امنیتی خواست که در برخورد با تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز، خویشتنداری کنند.

وی در انتها برای افراد زخمی شفای عاجل مسئلت و از خداوند متعال خواست که مکر دشمنان عراق را به خودشان بازگرداند.

وزارت بهداشت عراق شامگاه گذشته با صدور بیانیه ای گفت که در این تظاهرات یک نفر کشته و 200 نفر از جمله 40 نیروی امنیتی زخمی شدند.

عبدالمهدی هم در بیانیه ای ضمن تأکید بر حق تظاهرات کنندگان برای اعتراض در چارچوب قانون اساسی این کشور خواستار حفظ نظم عمومی و اجتناب از آسیب زدن به اموال عمومی شد(جزئیات بیشتر).

این نخستین بار نیست که معترضان عراقی در اعتراض به پایین بودن سطح خدمات عمومی و عدم فرصت شغلی دست به تظاهرات می زنند؛ چرا که پیش از به قدرت رسیدن عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق نیز به همان دلایل ذکر شده چند بار دست به تظاهرات زده بودند که در نتیجه آن، ده ها نفر کشته و زخمی شدند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 45

به "تظاهرات در عراق؛ الخزعلی: اعتراض حق مردم است؛ نباید به دشمن فرصت داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در عراق؛ الخزعلی: اعتراض حق مردم است؛ نباید به دشمن فرصت داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید