اوراق مشارکت مترو در اسرع وقت در اختیار شهرداری تهران قرار بگیرد

به گزارش مجله بابلسر، شهر: رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها می گوید: باید اعتبارات ناشی از فروش اوراق مشارکت مترو و اتوبوس در اسرع وقت در اختیار شهرداری تهران قرار گیرد تا صرف امور مربوطه به توسعه مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران قرار گیرد.

اوراق مشارکت مترو در اسرع وقت در اختیار شهرداری تهران قرار بگیرد

مهدی جمالی نژاد، رییس سازمان شهرداری ها ودهیاری های در مصاحبه با خبرنگار شهر درباره انتشار اوراق مشارکت توسط شهرداری تهران توضیح داد: از محل بند(د) تبصره (5) قانون بودجه سال 1398 کل کشور، مبلغ یک هزار و 500 میلیارد تومان برای انتشار اوراق مشارکت به منظور توسعه حمل و نقل ریلی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهری پایتخت توسط شهرداری تهران قرار گرفت و وزرات کشور پس از تایید آن در زمان مقرر این موضوع را برای طی تشریفات قانونی به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ارسال کرد.

او افزود: بانک مرکزی هم پس از بررسی این موضوع و مصاحبه با شهرداری تهران، بانک رفاه کارگران را به عنوان بانک عامل انتشار و فروش اوراق مشارکت انتخاب کرد و در ادامه مطابق قانون انتشار اوراق مشارکت و آیین نامه های آن، این اوراق برای توسعه مترو و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت از سوی این بانک به فروش رسید.

معاون وزیر کشور گفت: باید اعتبارات ناشی از فروش اوراق در اسرع وقت در اختیار شهرداری تهران قرار گیرد تا صرف امور مربوطه به توسعه مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران قرار گیرد.

به گزارش شهر، در تیرماه امسال بود که شهرداری تهران برای فروش یک هزار و 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت توسعه مترو با بانک رفاه به توافق رسید و این اوراق توسط این بانک منتشر شد. حدود دو ماه از انتشار 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت خط سه ،6 و هفت مترو گذشته و اگر این پول تا پایان مهرماه به حمل و نقل عمومی نرسد کار توسعه خطوط مترو با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

گفته می شود سازمان تامین اجتماعی به دلیل آنچه که بدهی شهرداری به این سازمان خوانده، از آزادسازی این اوراق جلوگیری کرده است. پیشتر عبدالحمید امامی، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفته بود، بدهی مربوط به دوران گذشته است و شهرداری به سازمان تامین اجتماعی اجتماعی پیشنهاد ملک به جای بدهی را داده اما تا به امروز پاسخی از این سازمان دریافت نکرده است.

خبرنگار: فریبا رحمانی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 969

به "اوراق مشارکت مترو در اسرع وقت در اختیار شهرداری تهران قرار بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوراق مشارکت مترو در اسرع وقت در اختیار شهرداری تهران قرار بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید