انتخابات باید امانت دارانه، بی طرفانه و در سلامت و امنیت کامل باشد

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برگزاری یک انتخابات بی طرفانه، امانت دارانه و در سلامت و امنیت کامل راهبرد، مبنا و در عین حال تکلیف اصلی مجریان و متولیان انتخابات در استان است.

انتخابات باید امانت دارانه، بی طرفانه و در سلامت و امنیت کامل باشد

حسین کلانتری در نشست ستاد انتخابات استان و در جمع بخشداران و معاونان فرمانداران اضافه نمود: بدون شک فرمانداران و بخشداران بیش از همه پیشگام و در خط مقدم تحقق این امر مهم قرار دارند.

وی بر حساسیت، تعهد و مسئولیت پذیری و حراست و صیانت از تک تک آرای مردم به عنوان حق الناس تاکید و با بخشداران و معاونان فرمانداران نیز اتمام حجت کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با لحنی آرام و در کمال صداقت و صلابت، همان تضمین و خواسته ای را که از فرمانداران برای رعایت مر قانون، بی طرفی، امانت داری و سلامت کامل انتخابات در دوم اسفند گرفته بود، به بخشداران و معاونان فرمانداران نیز گوشزد کرد.

کلانتری شرح داد: بدون شک چنانچه به این اطمینان برسم که فرماندار یا بخشدار و یا هر مجری انتخاباتی در تعهدش ذره ای کوتاهی کند در تغییر آن حتی در روز انتخابات درنگ نخواهم کرد.

وی با اشاره به حضور برخی مدیران و افراد دارای مسئولیت در میتینگ ها و نشست های انتخاباتی کاندیداها نیز ادامه داد: ملاک ومعیار در این راستا نیز قانون است.

وی ادامه داد: البته برای جلوگیری از بروز هرگونه شائبه ای دستور دادم که بررسی دقیق صورت گیرد و هر مدیری که در این مدت و تا زمان برگزاری انتخابات در نشست ها و جلسات نامزدی خاص شرکت کرده به هیچ وجه مسئولیتی در امر برگزاری انتخابات نداشته باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و رئیس ستاد انتخابات استان ماموریت داده که با جدیت رصد کند که اگر فرماندار و یا بخشداری در متینگ های انتخاباتی شرکت کند در هیچ جایی از ستاد انتخابات و مجموعه انتخابات جایگاهی نداشته باشد.

کلانتری خطاب به مجریان انتخابات استان تاکید کرد: در انتخابات نام نیک از خود بجا بگذارید و شما مردانه در انتخابات بایستید و مر قانون را عمل کنید و من هم مردانه حامی و پشت شما هستم، چرا که مردم تصمیم نهایی را در انتخابات می گیرند و ما تنها مجری و برگزار کننده انتخابات هستیم.

وی خطاب به بخشداران تاکید کرد: خود را وامدار و وابسته به هیچ شخص، جریان و گروه خاصی نکنند و محکم و با اقتدار به وظایف و مسئولیت خطیر خود در انتخابات عمل کنند و بدون شک مجموعه مدیریتی استان با تمام توان از این مدیر و یا فرماندار و بخشدار پاک دست، متعهد، مسئولیت پذیر و امانت دار حمایت قاطع خواهند کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد انتخابات را صحنه همدلی، انسجام، غرور و صلابت دانست و برگزاری یک انتخابات باشکوه و با حضور حداکثری مردم و در تراز جمهوری اسلامی در روز دوم اسفندماه را ضروری برشمرد.

کلانتری شرح داد: هم اکنون بهترین همکاری و تعامل بین هیات های اجرایی و نظارت برای برگزاری یک انتخابات سالم و امن در استان وجود دارد و با تدابیر لازم تمام منفذها برای هرگونه تخلف احتمالی مسدود شده است.

به گزارش مجله بابلسر، وی با تاکید بر اینکه تحت هیچ شرایطی نباید به ارکان انتخابات خدشه ای وارد و یا شبهه ای در مراحل و فرآیند انتخابات ایجاد شود، گفت: مسائل طایفه ای، باندی، قومی، قبیله ای و حزبی در انتخابات جایی ندارد و قرار دریافت بر مدار قانون و اجرای آن ملاک اصلی مجریان انتخابات است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 273

به "انتخابات باید امانت دارانه، بی طرفانه و در سلامت و امنیت کامل باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات باید امانت دارانه، بی طرفانه و در سلامت و امنیت کامل باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید