امیدواری کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به روزهای بهتر جهان با جو بایدن

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران : کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل متحد می گوید به رئیس جمهوری جدید ایالات متحده امید زیادی بسته است.

امیدواری کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به روزهای بهتر جهان با جو بایدن

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، یورونیوز گفت، میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل توضیح داد که بسیار امیدوار است جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در جهت بهبود بخشیدن به شرایط حقوق (بشر) در کشورش و دنیا گام های موثری بردارد.

وی که در جریان کنفرانس خبری خاتمه سال خود به عنوان رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو سخن می گفت نسبت به مجموعه ای از تعهدات امیدوارکننده رئیس جمهوری منتخب آمریکا ابراز خوشبینی کرد.

میشل باشله از میان تعهدات وعده داده شده توسط رئیس جمهوری آینده ایالات متحده به مواردی همچوین برنامه رسیدگی به حقوق مهاجران جوان، افزایش شمار اسکان مجدد پناهجویان، خاتمه دادن به جدایی خانواده ها، حمایت از حقوق بهداشت جنسی و باروری، ریشه کن کردن نژادپرستی نظام مند و ممنوعیت شکنجه اشاره نمود و گفت که به تحقق همه این وعده ها خوشبین و امیدوار است.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ادامه تاکید نمود که از دیدگاه وی این وعده ها برای بهبود شرایط حقوق بشر بسیار خوب خواهد بود و امید زیادی در این زمینه دارد.

باشله همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بعضی تعهدات بین المللی جو بایدن را برشمرد و از میان آنها به همکاری مجدد ایالات متحده با سازمان دنیای بهداشت و پیوستن مجدد به توافقنامه آب و هوایی پاریس اشاره نمود.

وی تاکید نمود اگر این وعده ها جامه عمل بپوشند تاثیر بسیار مثبتی بر شرایط حقوق بشر در ایالات متحده و دنیا خواهد گذاشت. میشل باشله اضافه کرد که مشتاقانه منتظر تعامل مجدد ایالات متحده آمریکا با کلیه نهادهای بین المللی و سازمان های چند جانبه است.

این مسئول ارشد سازمان ملل متحد در ادامه گفت که پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری هنوز با وی صحبتی نکرده اما وی از پیش زمانی که رئیس جمهوری شیلی بود به خوبی بایدن را که در آنزمان عهده دار سمت معاون رئیس جمهوری آمریکا بود، می شناسد.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در خاتمه ابراز امیدواری کرد که رئیس جمهوری جدید آمریکا سیاست های دولت ترامپ را که به اعتقاد وی منجر به پس رفت جدی حقوق بشر و بویژه پایمال شدن حقوق زنان، دگرباشان جنسی، مهاجران و روزنامه نگاران شده است را معکوس کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 دی 1399 بروزرسانی: 26 دی 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1013

به "امیدواری کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به روزهای بهتر جهان با جو بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواری کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به روزهای بهتر جهان با جو بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید