اعتراضات خرید سلاح در آمریکا را افزایش داد

به گزارش مجله بابلسر، یک گروه حامی حقوق اسلحه در آمریکا از افزایش چشمگیر خرید سلاح توسط شهروندان این کشور در پی شیوع ویروس کرونا و گسترش اعتراضات خبر داده است.

اعتراضات خرید سلاح در آمریکا را افزایش داد

به گزارش گروه بین الملل مجله بابلسر به نقل از گاردین، نگرانی های مربوط به شیوع ویروس کرونا و گسترش ناآرامی و بی ثباتی در پی اعتراضات ضد نژادپرستی موجب رشد فزاینده خرید اسلحه توسط شهروندان آمریکایی شده و خرید سلاح توسط آمریکایی ها یک رکورد جدید را ثبت نموده است.

بر اساس این گزارش، آمارها نشان می دهد حدود 40 درصد سلاح ها توسط کسانی خریداری شده است که اولین بار نسبت به خرید سلاح اقدام نموده اند.

آمارهای فدرال حاکی است تعداد موارد آنالیز سوابق خریداران سلاح در آمریکا طی یک سال گذشته با 69 درصد افزایش به بیش از 10 میلیون نفر رسیده است. تحلیلگران صنعت سلاح آمریکا برآورد می نمایند که از ماه مارس تا به امروز بیش از 3 میلیون قبضه سلاح در این کشور به فروش رسیده است.

به گفته فیلیپ لوین نویسنده گزارش اخیر موسسه بروکینگز، رشد قبلی فروش سلاح در آمریکا بیشتر به خاطر نگرانی و ترس از تیراندازی های گسترده در این کشور بوده ولی سال جاری، عامل اصلی رشد فزاینده خرید سلاح توسط شهروندان آمریکایی، گسترش شیوع ویروس کرونا و اعتراضات سراسری خشونت آمیز در این کشور بوده است.

12 روز پس از آنکه ترامپ در مورد شیوع ویروس کرونا شرایط فوق العاده ملی گفت، میزان فروش سلاح به بیش از 120 هزار قبضه در روز رسید و این رقم در 16 مارس به بیش از 176 هزار مورد رسیده است. کل فروش سلاح در آمریکا در ماه مارس به بیش از 700 هزار قبضه رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 785

به "اعتراضات خرید سلاح در آمریکا را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات خرید سلاح در آمریکا را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید