اردوغان: به هیچ وجه کالای ساخت فرانسه نخرید

به گزارش مجله بابلسر، اردوغان: رفتار 80 سال پیش اروپایی ها در قبال یهودی ها و رفتار 25 سال پیش آنها در کشتار مسلمانان سربرنیتسا هنوز در یادها زنده است.

اردوغان: به هیچ وجه کالای ساخت فرانسه نخرید

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

در ادامه تنش سیاسی و دیپلماتیک در روابط آنکارا - پاریس، رییس جمهوری ترکیه از مردم کشورش خواست کالاهای ساخت فرانسه را تحریم نموده و به هیچ وجه کالای تولیدی فرانسه را نخرند.

به گزارش خبرنگاران، رجب طیب اردوغان در مراسم گشایش هفته مولود نبی در ترکیه در سخنانی گفت: همان طور که در فرانسه می گویند کالاهای ساخت ترکیه را نخرید من هم از اینجا و از این تریبون خطاب به ملتم می گویم کالاهای ساخت فرانسه را نخرید.

رییس جمهوری ترکیه اسلام ستیزی و مسلمان ستیزی را یک وبای در حال سرایت در سراسر اروپا دانست و اضافه نمود: روزی نیست که در اروپا خبری از حمله به عبادتگاه مسلمانان نباشد. من از اینجا از خانم مرکل می پرسم کجاست آن آزادی مذهبی مورد ادعای شما؟ کجاست آن حمایت دولتی از آزادی های مذهبی مردم؟ آیا شما حملات مشابهی در ترکیه می بینید؟ در ترکیه چنین حملاتی نیست چرا که آزادی مذهبی واقعی در اینجاست.

اردوغان بار دیگر با محکوم کردن موضع امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه نسبت به اهانت به ساحت پیامبر اسلام (ص)، اروپا را مرکز اذیت و آزار ادیان مختلف دانست و گفت: رفتار 80 سال پیش اروپایی ها در قبال یهودی ها و رفتار 25 سال پیش آنها در کشتار مسلمانانسربرنیتسا هنوز در یادها زنده است.

اردوغان 2 روز پیش نیز در اظهاراتی با انتقاد از مواضع ماکرون در قبال اهانت به پیامبر اسلام (ص)، گفته بود همتای فرانسوی اش باید تست سلامت روانی بدهد.

در واکنش به این اظهارات، دولت فرانسه به نشانه اعتراض سفیر این کشور را از آنکارا فراخوانده است.

لازم به ذکر است در پی قتل 10 روز پیش یک معلم تاریخ در فرانسه به دلیل نمایش کاریکاتوری از پیامبر اسلام (ص)، رییس جمهوری فرانسه با محکوم کردن قتل این معلم ، با حمایت از آنچه آزادی بیان می خواند، گفته بود نشر کاریکاتور از پیامبر اسلام در کشورش ادامه خواهد یافت.

این اظهارات ماکرون با واکنش انتقادی جمع زیادی از رهبران کشورهای اسلامی و مجامع اسلامی روبرو شده و منتقدان موضع رییس جمهوری فرانسه، او را به اسلام ستیزی متهم می نمایند.

همچنین در واکنش به این اظهارات ماکرون در بسیاری از کشورهای اسلامی و عربی کارزار تحریم خرید کالاهای فرانسوی به راه افتاده است. دولت فرانسه با انتقاد از این کمپین تحریمی، از دولت های اسلامی خواسته سریعا علیه این کمپین تحریمی عمل نموده و آن را لغو نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 858

به "اردوغان: به هیچ وجه کالای ساخت فرانسه نخرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: به هیچ وجه کالای ساخت فرانسه نخرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید