ارتش لبنان: مواد منفجره یافت شده در بندر بیروت معدوم سازی شد

به گزارش مجله بابلسر، ارتش لبنان گفت که محموله جدید یک و نیم تنی از نیترات آمونیوم را که به تازگی در بندر بیروت پیدا شد، معدوم کرده است.

ارتش لبنان: مواد منفجره یافت شده در بندر بیروت معدوم سازی شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فرماندهی ارتش لبنان گفت که مواد منفجره نیترات آمونیوم که چند روز پیش در چهار کانتینر در بندر بیروت پیدا شد را معدوم کرده است.

بر اساس بیانیه فرماندهی ارتش لبنان، واحدهای هنگ مهندسی ارتش این مواد یافت شده را که وزن آن بالغ بر 4 تن و 350 کیلوگرم بود، در میادین انفجار متعلق به ارتش لبنان منفجر کردند.

ارتش لبنان روز پنجشنبه گفت که 4.35 تن نیترات آمونیوم در نزدیکی ورودی بندر بیروت پیدا کرده است و واحدهای هنگ مهندسی ارتش برای رسیدگی به این موضوع تلاش می کنند.

لبنان همچنان درگیر پیامدهای انفجار مهیبی است که در چهارم آگوست بر اثر آتش سوزی انبار حاوی دو هزار و 750 تن نیترات آمونیوم در آنجا به وقوع پیوست و بیش از 170 کشته و شش هزار زخمی و مصدوم برجای گذاشت، علاوه بر اینکه مناطق کاملی از شهر را فقط در چند ثانیه ویران کرد.

به دنبال آن بیروت منطقه فاجعه دیده اعلام شد و اعتراضات خیابانی همراه با اغتشاش و آشوب در این شهر دولت حسان دیاب را وادار به استعفا کرد.

باسم القیسی مدیرکل مدیریت و سرمایه گذاری بندر بیروت پیش از این اعلام کرده بود که هنوز کانتینرهای حاوی مواد قابل اشتعال در بندر بیروت وجود دارد.

وی در کنفرانسی خبری شرح داد، نامه ای در این خصوص به گمرک و ارتش لبنان فرستاده و بیش از یک بار از مدیریت گمرک خواسته که شرکت های حمل و نقل را مجبور به بار زدن دوباره این مواد قابل انفجار کند.

ارتش لبنان در 24 آگوست گفت که اعضای این ارتش با همکاری کارشناسانی از فرانسه 79 کانتینر حاوی مواد خطرناک را در بندر بیروت پیدا کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 844

به "ارتش لبنان: مواد منفجره یافت شده در بندر بیروت معدوم سازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش لبنان: مواد منفجره یافت شده در بندر بیروت معدوم سازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید