شروع اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی از امروز، ممانعت از حضور واکسن نزده ها در اماکن تجمعی

به گزارش مجله بابلسر، معاون بهداشت وزارت بهداشت با اعلام اجرای طرح محدودیت های هوشمند کرونا از امروز - 15 آذرماه، درعین حال شرایط حضور در اماکن تجمعی را تشریح کرد.

شروع اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی از امروز، ممانعت از حضور واکسن نزده ها در اماکن تجمعی

دکتر کمال حیدری در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: شرط ورود به اماکن تجمعی با این الزام همراه است که افراد واکسینه شده باشند تا در کنار هم کمترین احتمال انتقال ویروس وجود داشته باشد و راه بعدی اجازه حضور در مراکز تجمعی، داشتن تست PCR منفی است تا افراد مطمئن باشند که یا سیستم ایمنی آنها متعاقب تزریق واکسن قوی است و یا با انجام تست مطمئن شوند ناقل ویروس نیستند.

او با اشاره به اینکه ممانعت از حضور افراد واکسن نزده و یا بدون تست منفی PCR در ذیل طرح محدودیت هوشمند کرونا است، اظهار کرد: طرح محدودیت هوشمند کرونا قرار بود از ابتدای آذرماه اجرایی گردد ولی از آنجاکه در پی پوشش 70 درصدی واکسیناسیون بودیم، طرح دو بار به تعویق افتاد تا اینکه به پوشش منطقی رسیدیم و از نیمه آذر (امروز 15 آذر) اجرایی خواهد شد.

وی اضافه نمود: سامانه امید (سامانه مدیریت هوشمند کرونا) در اختیار سازمان ها و نهادها در شهرهای کشور برای اجرایی شدن قرار گرفته است.

حیدری با اشاره به اجرای این طرح به شکل پایلوت در 3 استان قزوین، آذربایجان غربی و کردستان، بیان نمود: گزارش های اجرای پایلوت طرح نشان داد با برقراری سامانه امید تعدادی موارد مثبت مبتلا به کرونا که برای گرفتن بلیط حمل و نقل عمومی اقدام نموده بودند، شناسایی شدند و ما هم دنبال همین هستیم که افراد آلوده وارد اماکن تجمعی نشوند.

وی اضافه نمود: از طرفی با اجرای پایلوت طرح، نقاط ضعف را شناسایی نموده و در فرصت پیش آمده به برطرف آنها پرداختیم. می خواهیم این سامانه بستری باشد تا هوشمندانه فعالیت های اجتماعی را جهت کنترل ویروس، رصد کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به خبرنگاران درباره شرایط حمل و نقل عمومی بویژه مترو و گزارش های منتشر شده مبنی بر رعایت ناچیز دستورالعمل های بهداشتی، توضیح داد: در خصوص مترو اگر بتوانند در ابتدای ورود افراد با کد ملی بلیط بخرند، اهداف سامانه عملی می گردد؛ که البته این موضوع بر عهده شهرداری است تا این ساز و کار را فراهم نمایند.

حیدری گفت: تخلف در همه قسمت ها وجود دارد، مهم این است که ما سهم و مسئولیت اجتماعی خود را دنبال کنیم. در خصوص نحوه و مقدار جرایم متخلفان، اطلاعات تکمیلی باید از سوی وزارت کشور اعلام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1741

به "شروع اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی از امروز، ممانعت از حضور واکسن نزده ها در اماکن تجمعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی از امروز، ممانعت از حضور واکسن نزده ها در اماکن تجمعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید