آزادی یک اسیر زن ایزدی از دست گروه تروریستی داعش

به گزارش مجله بابلسر، منابع عراقی از آزادی یک اسیر زن ایزدی از دست گروه تروریستی-تکفیری داعش پس از گذشت 6 سال خبر دادند.

آزادی یک اسیر زن ایزدی از دست گروه تروریستی داعش

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از شفق نیوز، مقامات ایزدی های عراق از آزادی یک اسیر زن ایزدی از دست گروه تروریستی داعش پس از گذشت شش سال، خبر دادند.

جهور علی وکیل از مسئولان ایزدی های عراق در این خصوص گفت: نسرین ابراهیم، دختر ایزدی رها شده از دست داعش، امروز از گذرگاه مرزی فیشخابور در غرب دهوک، وارد دهوک شده است.

وی اضافه کرد: این دختر ایزدی از اهالی روستای کوجو در جنوب سنجار است که شش سال قبل توسط داعش ربوده شده و به اردوگاه الهول در سوریه منتقل شد.

پس از یورش داعش به مناطقی که ایزدی ها در آن سکونت داشتند، حدود 700 هزار نفر از ساکنان منطقه سنجار از ترس قتل عام توسط داعش به کوه ها پناه بردند. داعشی ها مردان را قتل عام کرده و زنان و بچه ها را به اسارت بردند. در برخی مناطق اقدام به بریدن سر، کشتن و به دارآویختن ساکنین این مناطق کردند. تا به امروز چندین گور دسته جمعی از اجساد ایزدی ها که به وسیله تکفیری ها قتل عام شده اند کشف شده است. یک گور دسته جمعی کشف شده در سنجار در استان نینوا متعلق به زنان بوده است. شمار کشته های ایزدی در روز های نخست حمله داعش به سنجار، به هزار و 293 نفر می رسد و بر اساس آمار موجود، 2 هزار و 745 نفر در جریان حمله داعش به عراق، یتیم شدند. علاوه بر گور های فردی، تا به امروز 81 گور جمعی متعلق به ایزدی ها کشف شده است.

اخیراً، دفتر نجات ربوده شدگان ایزدی مورد تایید سازمان ملل با انتشار گزارشی اعلام کرد که هنوز، 2 هزار و 887 ایزدی ربوده شده در دست داعش اسیرند که هزار و 308 نفر آن ها زن و هزار و 579 نفر آن ها مرد هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 977

به "آزادی یک اسیر زن ایزدی از دست گروه تروریستی داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی یک اسیر زن ایزدی از دست گروه تروریستی داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید